Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Wolontariat arrow Bielańskie spotkania z Mikołajem 2013 Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Bielańskie spotkania z Mikołajem 2013 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
10.12.2013.
n_santapetit.gif

Bielańskie spotkania z Mikołajem
6 grudnia 2013

>>> więcej <<<


„Bielańskie spotkania z Mikołajem"


To niespodzianek czas.
Renifer ciągnie sanie przez śnieg.
 Mój list Mikołaj ma!
Marzenia dzisiaj spełnią się!
R. Janson, „Niespodzianek czas”

   Co roku wszystkie dzieci niecierpliwie czekają na przybycie św. Mikołaja. Wyczekują go dużo, dużo wcześniej i przypominają o sobie, pisząc listy. Również w tym roku Mikołaj przybył do naszej szkoły bardzo wcześnie i witał przychodzące dzieci cukierkami i wesołym „Ho ho ho”. Następnie odwiedził każdą klasę i osobiście wręczał upragnione podarki. Ale to nie był koniec tego magicznego dnia – spotkania w klasach były zaledwie preludium do czekającej nas zabawy.
   W godzinach popołudniowych odbyło się po raz pierwszy muzyczno-taneczne spotkanie z Mikołajem. Po przywitaniu wszystkich gości, pan Mateusz Cygan sprawdzał wiedzę dzieci na temat niezwykłego gościa – nie da się ukryć, że nasi uczniowie znali odpowiedzi na wszystkie zagadkowe pytania. Jednak prawdziwym wstępem do zabawy była przygotowana przez klasę 2c pod kierunkiem pani Agnieszki Szołtysik piosenka „A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna” i występy Marianki Banaś oraz grupy tanecznej z CDT-Kuźnia prowadzonej przez panią Małgorzatę Wiśniewską-Kałużny.
   Nadszedł czas, by zacząć zabawę na całego – trzeba do tego jednak czegoś niezwykłego. Niezwykłego kroku! Pan Mateusz Cygan nauczył wszystkie dzieci mikołajowego tańca, a kiedy każdy potrafił już powtórzyć gest i ruch, nagle, zupełnie nieoczekiwanie pojawił się św. Mikołaj. Trzeba powiedzieć, że Mikołaj bardzo lubi się bawić, ponieważ od razu przyłączył się do tańca dzieci. Co więcej, natychmiast porwał wszystkich w „Podróż dookoła świata”. I tak odwiedziliśmy Hiszpanię, gdzie tańczyliśmy Macarenę, Włochy, w których tańczy się Kaczuszki, Austrię słynącą z walca i wiele, wiele innych miejsc. Potem było jeszcze dużo innych quizów i zabaw, aż w końcu nasz kochany święty musiał się pożegnać, by móc odwiedzić także inne dzieci. Ale to nie oznaczało końca imprezy – przed nami był muzyczny turniej „Jaka to melodia?”, który okazał się prawdziwym hitem tego spotkania i inne tańce, hulańce, swawole w rytmie hiszpańskiej „Czekolady”.
   Podziękowania należą się wolontariuszom z gimnazjum, których działania koordynuje pani Joanna Para za zaangażowanie i pracę włożoną w realizację uroczystości. To oni pomagali, zabawiali dzieci i czuwali nad ich bezpieczeństwem wspólnie z wychowawcami. Należy też pamiętać, że spotkanie to nie odbyłoby się, gdyby nie wkład pracy pani Dyrektor, Nauczycieli i wszystkich  pracowników szkoły, a także bez pomocy przewodniczącego Rady Rodziców Szkoły Podstawowej pana Tomasza Gumnego. Wszystkim bardzo gorąco dziękujemy!

Pisała: Martyna Dębska

Organizatorzy:
Mateusz Cygan
Martyna Dębska

1.
DSC_8209.jpg
2.
DSC_8213.jpg
3.
DSC_8218.jpg
4.
DSC_8229.jpg
5.
DSC_8231.jpg
6.
DSC_8232.jpg
7.
DSC_8237.jpg
8.
DSC_8238.jpg
9.
DSC_8240.jpg
10.
DSC_8242.jpg
11.
DSC_8243.jpg

Zmieniony ( 22.01.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.