Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Wyniki konkursu bibliotecznego 2013 Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Wyniki konkursu bibliotecznego 2013 PDF Drukuj Email
Wpisał: biblioteka   
21.05.2013.
Cały Wrocław Czyta Dzieciom

Cały Wrocław – Całe Bielany czytają dzieciom
21 maja 2013
>>> więcej <<<

Cały Wrocław Czyta Dzieciom
„Cały Wrocław – Całe Bielany czytają dzieciom”
„Moja ulubiona postać bajkowa”

Na podstawie książki
pt. „Mrówka Endy: Opowieść o przyjaźni chłopca i mrówki
Autor: Norman McGary, Gerald O'Nan, Lawrence W. O'Nan


I miejsce:
  Julia Michalczuk kl. IC, Kuba Król kl. 0B
I miejsce:  Jakub Szuster kl. IC, Martin Gorlach kl. IA, Maja Typkiewicz kl. ID
I miejsce:  Kacper Dębowski kl. IA, Daria Hadrysiak kl. IA, Nina Mikołajczuk kl. IC, Maja Urban kl. IA

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI
 • Adam Dziak kl. 0B
 • Zuzanna Maliszewska kl. IA
 • Natalia Cimoch kl. IA
 • Stanisław Pichlak kl. IA
 • Nelly Czusz kl. IA
 • Nela Chmielarska kl. IA
 • Kuba Wojciechowski kl. IC
 • Maria Piłat kl. IA
 • Paweł Adamowicz kl. IC
 • Zuzanna Pietrzok kl. IC
 • Nikola Zalińska kl. IA
 • Maja Nawrot kl. IA
 • Józef Gumny kl. IA
 • Stanisław Bykowski kl. IA
   Kolejny już rok wraz z wolontariatem realizowaliśmy projekt edukacyjny pt. „Czwartki czytelnicze”, skierowany do uczniów klas „0–I” S.P.  oraz Przedszkola Samorządowego w Bielanach Wr. W ramach akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom – Całe Bielany czytają dzieciom” raz w miesiącu gościliśmy w bibliotece, na tzw. czwartkach czytelniczych, rodziców, wolontariuszy i nauczycieli, którzy czytali uczniom wybrane pozycje z literatury dziecięcej. Wolontariusze z kl. III gim, po uprzednim przygotowaniu, również raz w miesiącu wraz z realizatorem projektu udawali się do przedszkola, gdzie czytali ok. 20 minut, jednocześnie dla pięciu grup wiekowych. W maju 2013 r. odbył się konkurs czytelniczy „Moja ulubiona postać bajkowa” na podstawie książki pt. „Mrówka Endy: Opowieść o przyjaźni chłopca i mrówki”, z której to kolejne opowiadania czytaliśmy przez cały rok. Natomiast 23 maja 2013 r. miał miejsce uroczysty finał naszych czwartkowych spotkań, który był prawdziwym „Świętem Czytania”. Tego dnia podsumowaliśmy realizację całorocznego projektu i rozdaliśmy podziękowania klasom i nauczycielom za udział w akcji. Dzieciaki chętnie odpowiadały na zadawane zagadki, dopasowywały tytuły bajek do rekwizytów, odgadywały tytuły baśni po uprzednim wysłuchaniu ich fragmentu, jak również popisywały się swoimi talentami deklamując lub śpiewając przygotowane specjalnie na tę uroczystość piosenki o książce i czytaniu. Finał „Czwartków czytelniczych” dowiódł, że dzieci uwielbiają bajki i baśnie oraz utożsamiają się z ich bohaterami. Wspólna zabawa bardzo ich zintegrowała i wyzwoliła najlepsze instynkty, takie jak dobroć, chęć pomagania, miły uśmiech. Umiejętność czytania i częstego obcowania z książką wyposaża dzieci na przyszłość w wiele praktycznych cech i umiejętności, dlatego też warto tę akcję kontynuować w przyszłym roku szkolnym.
   Nasza akcja przyniosła wiele korzyści wszystkim zainteresowanym stronom: młodym uczniom, przedszkolakom, wolontariuszom i zapraszanym do biblioteki gościom.
Joanna Para
GRATULUJEMY!
1.
DSCN3143.jpg
2.
DSCN3144.jpg
3.
DSCN3145.jpg
4.
DSCN3146.jpg
5.
DSCN3150.jpg
6.
DSCN3159.jpg
7.
DSCN3165.jpg
8.
DSCN3167.jpg
9.
DSCN3174.jpg
10.
DSCN3178.jpg
11.
DSCN3188.jpg
12.
DSCN3190.jpg
13.
DSCN3193.jpg
14.
DSCN3206.jpg
15.
DSCN3209.jpg
16.
DSCN3211.jpg
17.
DSCN3212.jpgZmieniony ( 23.06.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2019 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.