Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Sport arrow UKS Bielik Judo arrow Drużynowe Misrzostwa Małopolski Dzieci i Mlodzików Header Pic

Drużynowe Misrzostwa Małopolski Dzieci i Mlodzików PDF Drukuj Email
Wpisał: G. Harężlak
27.02.2013.
judo_logo

Drużynowe Mistrzostwa Małopolski Dzieci                     i Młodzików - Kraków

Zwykło mówić się, że dzięki sportowi można zwiedzić cały świat. Niby wiele w tym stwierdzeniu prawdy, a jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że najczęściej ogranicza się owo zwiedzanie do wizyty w docelowej hali zawodów i ewentualnego przejechania ulicami danego miasta.Od jakiegoś czasu postanowiliśmy zmienić ten stan rzeczy       i staramy się organizować dwudniowe wyjazdy na zawody, które oprócz możliwości noclegu na macie dają możliwość faktycznego zapoznania się z urokami miejsc, które odwiedzamy. W ostatni weekend lutego, w końcowo-zimowej aurze mogliśmy tym razem ogrzać się nieco w cieple samego smoka wawelskiego, podziwiać odremontowane sukiennice, którym przywrócono blask dawnej stolicy Polski, zmierzyć się z podwójną wieżą Kościoła Mariackiego, a wszystko to pod czujnym okiem nieśmiertelnego wieszcza. Po dniu tak wspaniałych wrażeń udaliśmy się na nocleg na macie, który coraz częściej staje się największą atrakcją sportowych wyjazdów, bo atmosfery tam panującej nie da się porównać z niczym innym. Rano budził nas tradycyjny już także "tościk trenera", po którym wszyscy nabieraliśmy sił do stanięcia w szranki z przeciwnikiem. I mimo klimatu średniowiecznej świetności nie byli to oczywiście lśniącozbrojni rycerze, ale liczni judocy z całej Polski. W gąszczu wrażeń historyczno-estetycznych udało się nie zapomnieć o głównym celu wyjazdu,               a krakowskie laury odebrać Wojtkowi Wargockiemu (5 miejsce), Kubie Karwali             (1 miejsce), Maćkowi Szopie (3 miejsce) oraz Maćkowi Kuczerowi (1 miejsce). Jak zwykle ze startów naszej ekipy jesteśmy niezmiernie zadowoleni, szczególnie gdy medale i gratulacje mogliśmy odbierać pod wawelskimi murami.

Link zewnętrzny do oficjalnej strony Uks "Bielik" i fotorelacji

Zmieniony ( 05.03.2013. )