Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Sport arrow UKS Bielik Judo arrow Judo w barwach jesieni Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Judo w barwach jesieni PDF Drukuj Email
Wpisał: G. Harężlak   
18.11.2012.
judo_logo


Judo w barwach jesieni
>>> więcej <<<  Mimo iż za oknem szaruga, jesienne lenistwo w strugach deszczu nie udzieliło się bielańskim judokom, ale za to barwy jesieni przybrały złote i brązowe medale zawodników. Na przełomie października i listopada wystartowali oni w czterech prestiżowych turniejach, w tym w dwóch zagranicznych: w Povazskiej Bystricy (Słowacja) i Cottbus (Niemcy).
Z zawodów krajowych najsilniej obsadzone były zawody w pod poznańskiej Opalenicy. Po najwyższe trofeum sięgnął tam Olek Sekuła, z miejsc punktowanych wyróżnić należy 5 miejsce Krzysia Karwali.
    Szczególnie jednak atrakcyjne dla dzieci były zawody u naszych południowych sąsiadów, ponieważ oprócz walk turniejowych miały także okazję zakosztować prawdziwie obozowego życia sportowego. W czasie dwudniowego pobytu w Słowacji zawodnicy mogli przespać się na macie w hali sportowej , przyrządzić z trenerami posiłki w polowych warunkach i poczuć niepowtarzalną atmosferę wspólnej podróży. Najważniejsze pozostały oczywiście wyniki sportowe . Mimo, iż tym razem udało się przywieźć tylko jeden medal brązowy wywalczony przez Jakuba Saję, pozostałe także niezbyt odległe miejsca (m. in. 5 lokata Wiktora Byrki po bohatersko wygranych dwóch walkach) przyniosły wiele satysfakcji, a przede wszystkim bezcenne doświadczenia. Start w Niemczech medalowo przyniósł podobne wyniki (brązowy medal Wojtka Wargockiego), ale był dla nas lekcją techniki, woli walki i wyznaczył dalszy kierunek rozwoju.
   Na szczególną uwagę zasługują tu 4 wygrane w pięknym stylu walki jedynego medalisty Wojtka, który pochodzi z bardzo usportowionej rodziny. Brat Wojtka – Michał, multimedalista bielańskiej sekcji judo, stawiający także pierwsze kroki w turniejach tenisa ziemnego, zdobywający już pierwsze punkty rankingowe w tej dyscyplinie, za sprawą swoich sukcesów sportowych jest także laureatem Stypendium Sportowego Wójta Gminy Kobierzyce. Z sekcji judo tego zaszczytu sięgnął także Maciek Kuczer. Młodszemu z braci Wargockich – Wojtkowi życzymy dalszych sukcesów na tatami, a poczynania sportowe Michała będziemy wspierać, bez względu na to, którą z dyscyplin wybierze.
    Mimo intensywnej startowo jesieni w końcówce roku nie zamierzamy składać pasów. Już 25. listopada czeka na nas tatami w Świdnicy, a już od dziś rozpoczynamy odliczanie i przygotowania do III edycji Bielańskiego Turnieju Mikołajkowego Funny Judo, na który wszystkich sympatyków tego sportu serdecznie zapraszamy.

Trener
Grzegorz Harężlak

Zmieniony ( 20.11.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.