Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych 2012 Header Pic

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych 2012 PDF Drukuj Email
04.11.2012.

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych
październik 2012

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH W BIELANACH WROCŁAWSKICH

Już od wielu lat październik jest międzynarodowym miesiącem bibliotek szkolnych. W całym kraju i we wszystkich bibliotekach odbywają się różne imprezy towarzyszące. Również i w naszej bielańskiej książnicy nie zapomnieliśmy o tym jakże miłym dla nas święcie. Tego dnia już od rana w bibliotece panowała odświętna i radosna atmosfera. Byli i tacy, którzy dziwili się, że taki dzień istnieje, jednak większość społeczności szkolnej składała nam życzenia i była bardzo miła. Dla wszystkich przybyłych gości przygotowaliśmy plakaty i gazetkę ścienną informującą o organizowanym święcie oraz tablicę, na której prezentowaliśmy wykaz ulubionych książek naszych nauczycieli i innych pracowników szkoły. Gazetka, która wisiała przed wejściem do biblioteki cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy czytali i z uśmiechem ją  komentowali. Zaś w bibliotece na naszych czytelników czekał cukierkowy poczęstunek, amnestia książkowa, tablica „Dlaczego lubisz przebywać w bibliotece?” oraz plansza, na której każdy mógł wpisać swoją ulubioną książkę. Biblioteka przygotowała również ciekawą wystawę pt. ”Moje ulubione książki”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli, a także rodziców. Znalazły się tam polecane przez naszych pedagogów książki, które przynieśli do biblioteki. Jak się później okazało prezentowana ekspozycja zainspirowała zarówno uczniów, jak i nauczycieli do przeczytania proponowanych pozycji książkowych. Takie i podobne im imprezy biblioteczne mają na celu zachęcenie młodych ludzi do korzystania ze szkolnych zbiorów. Święta biblioteczne mają służyć podtrzymaniu tradycji czytelnictwa, zachęcaniu do pogłębiania wiedzy i obcowania ze słowem pisanym.
   Wszystkim nauczycielom, uczniom i ich opiekunom dziękujemy za wyrazy sympatii, którymi nas w ten wyjątkowy dzień obdarowano. Żywimy jednocześnie  nadzieję, iż nie były one okazjonalne i atmosfera sympatii i życzliwości pozostanie z nami na długo.

Joanna Para

Zmieniony ( 04.11.2012. )