Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych 2012 Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych 2012 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
04.11.2012.
logo

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych
październik 2012
>>> więcej <<<MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH W BIELANACH WROCŁAWSKICH


   Już od wielu lat październik jest międzynarodowym miesiącem bibliotek szkolnych. W całym kraju i we wszystkich bibliotekach odbywają się różne imprezy towarzyszące. Również i w naszej bielańskiej książnicy nie zapomnieliśmy o tym jakże miłym dla nas święcie. Tego dnia już od rana w bibliotece panowała odświętna i radosna atmosfera. Byli i tacy, którzy dziwili się, że taki dzień istnieje, jednak większość społeczności szkolnej składała nam życzenia i była bardzo miła. Dla wszystkich przybyłych gości przygotowaliśmy plakaty i gazetkę ścienną informującą o organizowanym święcie oraz tablicę, na której prezentowaliśmy wykaz ulubionych książek naszych nauczycieli i innych pracowników szkoły. Gazetka, która wisiała przed wejściem do biblioteki cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy czytali i z uśmiechem ją  komentowali. Zaś w bibliotece na naszych czytelników czekał cukierkowy poczęstunek, amnestia książkowa, tablica „Dlaczego lubisz przebywać w bibliotece?” oraz plansza, na której każdy mógł wpisać swoją ulubioną książkę. Biblioteka przygotowała również ciekawą wystawę pt. ”Moje ulubione książki”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli, a także rodziców. Znalazły się tam polecane przez naszych pedagogów książki, które przynieśli do biblioteki. Jak się później okazało prezentowana ekspozycja zainspirowała zarówno uczniów, jak i nauczycieli do przeczytania proponowanych pozycji książkowych. Takie i podobne im imprezy biblioteczne mają na celu zachęcenie młodych ludzi do korzystania ze szkolnych zbiorów. Święta biblioteczne mają służyć podtrzymaniu tradycji czytelnictwa, zachęcaniu do pogłębiania wiedzy i obcowania ze słowem pisanym.
   Wszystkim nauczycielom, uczniom i ich opiekunom dziękujemy za wyrazy sympatii, którymi nas w ten wyjątkowy dzień obdarowano. Żywimy jednocześnie  nadzieję, iż nie były one okazjonalne i atmosfera sympatii i życzliwości pozostanie z nami na długo.

Joanna Para
1.
P1130977.JPG
2.
P1130978.JPG
3.
P1130982.JPG
4.
P1130984.JPG
5.
P1130986.JPG
6.
P1130987.JPG
7.
P1130990.JPG
8.
P1130996.JPG
9.
P1130997.JPG
10.
P1130999.JPG
11.
P1140001.JPG
12.
P1140004.JPG

Zmieniony ( 04.11.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2019 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.