Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Sport arrow UKS Bielik Judo arrow Tiger Cup - Oleśnica Header Pic

Tiger Cup - Oleśnica PDF Drukuj Email
Wpisał: G. Harężlak
15.05.2012.
judo_logo

Tiger Cup - Oleśnica
13 maja 2012

Po dłuższej przerwie naszych judoków na tatami, zawodnicy UKS"Bielik" wystartowali na turnieju Tiger Cup w Oleśnicy, który 0dbył się w niedzielę 13.05.2012. W zawodach wystartowali Wiktor Byrka, Jakub Kryska, Aleksander Sekuła (debiutanci), Wojtek Wargocki, Michał Wargocki , Maciek Kuczer, Maja Dziedzic. Zawody odbywały się w dwóch grupach, młodszej i starszej. Po uroczystym otwarciu i wspólnej rozgrzewce najmłodsi judocy przystąpili do walk. Nasi zawodnicy zdążyli nas już przyzwyczaić do faktu, że nie wracają z zawodów bez medali, także i tym razem zaprezentowali się bardzo dobrze. Na słowa uznania zasługują przede wszystkim Wiktor, Kuba i Olek z racji, że były to ich pierwsze zawody, mimo tego nie wystraszyli się pierwszych mocnych starć z prawdziwymi przeciwnikami i stoczyli naprawdę dobre walki.
   Od wielu startów potwierdza się też doskonała forma Wojtka Wargockiego, prezentującego bardzo wysokie jak na jego wiek (rocznik 2004) umiejętności techniczne, co rokuje na bardzo owocną przyszłość. Po grupie młodszej nadszedł czas na rozegranie walk bardziej doświadczonych zawodników. W tej grupie udało się sięgnąć po najwyższe trofeum zasługą drugiego z braci Wargockich – Michała.
   Dobre walki stoczył Maciej Kuczer, chociaż zabrakło trochę szczęścia i sił ale cieszy fakt, że Maciek z turnieju na turniej staje się coraz mocniejszy psychicznie i nabiera doświadczenia. Nasz rodzynek - Maja Dziedzic, która ze względu na brak zawodniczek, toczyła walki w grupie z chłopcami, uplasowała się na 3 pozycji.

Klasyfikacja końcowa:

Grupa młodsza:

Wargocki Wojtek - 2 miejsce

Kryska Jakub – 2 miejsce

Byrka Wiktor - 2miejsce

Sekuła Aleksander - 3 miejsce

Grupa starsza:

Wargocki Michał - 1 miejsce

Kuczer Maciek – 2 miejsce

Dziedzic Maja - 3 miejsce

Fotorelacja na stronie (link poniżej)

Dziękuję za pomoc rodzicom za w transporcie i za mile spędzone niedzielne popołudnie.

Trener Grzegorz Harężlak
Zmieniony ( 21.05.2012. )