Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow Klasy arrow Szkoła Podstawowa arrow Klasa 6A sp Header Pic
Header Pic
Start
Klasy
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Dolnośląska e-Szkoła
Kalendarz 2017/2018
Plan lekcji 2017/2018
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Klasa 6A sp PDF Drukuj Email
Wpisał: J. Twarda   
26.08.2015.klasa_6a 
wychowawca
 JOANNA TWARDA

przewodniczący klasy 
Józek

zastępca 
  Maja

2. zastępca
Nikola

Nasza klasa liczy 14 uczniów, 
  9 dziewczyn, 5 chłopakówUCZNIOWIE:
1.Nela C.
2.Natalia C.
3.Maciek G.
4.Józek G..
5.Daria H.
6.Kamil M.
7. Mark P.
8.Oliwia S.
9.Inga S.
10.Nikola S.
11.Maja U.
12. Michelle W.
13.Michał W.
14.Małgosia WKODEKS PREFEROWANYCH ZACHOWAŃ KL. 6a

1. Zawsze noszę zeszyt do korespondencji, mundurek szkolny i obuwie zmienne.
2. Nie spóźniam się na lekcje.
3. Jestem przygotowany do zajęć lekcyjnych.
4. Nie rozmawiam i nie przeszkadzam w czasie lekcji.
5. Wypełniam obowiązki jako dyżurny.
6. Nie biegam i nie krzyczę na przerwie.
7. Szanuję nauczycieli i ich pracę.
8. Jestem życzliwy dla innych.
9. Szanuję własność szkoły.
10. Zachowuję się kulturalnie zarówno w szkole jak i w czasie wycieczek.


ZIELONA SZKOŁA

W czerwcu 2016r. pojechaliśmy na 3-dniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej, gdzie mieliśmy okazję pochodzić po Błędnych Skałach wejść na Szczeliniec, a także odwiedzić Twierdzę Kłodzką. Oprócz wędrówek górskich była zabawa w podchody, gry zespołowe na terenie ośrodka. Była zabawa, która IVa przypadła w drugie popołudnie wycieczki najbardziej tj. walka na balonowe miecze. Było sporo zabawy, świeżego powietrza i wspólnego przebywania ze sobą. Pogoda popsuła nam nieco szyki ostatniego dnia, kiedy to ze względu na ulewny deszcz nie udało się nam pójść do parku zdrojowego w Polanicy, ale reszta przebiegała już zgodnie z wcześniejszym planem wycieczki.
Wyjście do Biblioteki Ossolineum we Wrocławiu. Zajęcia pt. " Wpatrzeni w nocny nieboskłon"

27 marca 2017r.  nasza klasa wzięła udział w warsztatach poświęconych Mikołajowi Kopernikowi i jego dziełu "O obrotach ciał niebieskich". Dzięki prezentacji multimedialnej i licznym ciekawostkom uczniowie zgłębili wiedzę w interesujący sposób i w niecodziennym miejscu, jakim jest Biblioteka Ossolineum. Była też chwila odpoczynku na przepięknym dziedzińcu Biblioteki. Po zajęciach poszliśmy jeszcze zwiedzić ogród barokowy przy Ossolineum, a także pobliską Aulę Leopoldinum. Ten swego rodzaju spacer po akademickiej części Wrocławia umiliła dodatkowo piękna, wiosenna pogoda.Wigilia klasowa

  22 grudnia 2016r.wspólnie zasiedliśmy do naszego stołu wigilijnego. Na tę okoliczność przemeblowaliśmy klasę A14, by potem podzielić się opłatkiem i w odświętnych nastrojach i strojach zjeść słodkości przygotowane przez rodziców i ich dzieci. Było też wspólne śpiewanie. Nastroju dodawała piękna, żywa choinka ufundowana przez panią Blichar, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję.
   A wcześniej świętowaliśmy także Mikołajki. W tym roku uczniowie dostali swoje prezenty w kinie, bo 6 grudnia 2016r. byliśmy wszyscy na filmie "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Po seansie były  lody i cieszenie się prezentami. Z pewnością Mikołajki 2016 były udane:-).
22 grudnia wspólnie zasiedliśmy do naszego stołu wigilijnego. Na tę okoliczność

1.
DSCN4080.JPG
2.
DSCN4081.JPG
3.
DSCN4082.JPG
4.
DSCN4083.JPG
5.
DSCN4084.JPG
6.
DSCN4085.JPG
7.
DSCN4087.JPG
American Corner

.23 listopada 2016r.  z okazji amerykańskiego Święta Dziękczynienia odwiedziliśmy Centrum Informacji i Bibliotekę Amerykańską czyli American Corner, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach językowo-kulturowych. Była zarówno prezentacja dotycząca znaczenia tego święta dla mieszkańców USA oraz krótki film przedstawiający historię pierwszych pielgrzymów z Europy. Uczniowie wypełnili kilka ciekawych kart pracy utrwalających zdobyte informacje, a na koniec z racji tego, że na tradycyjnym amerykańskim stole tego dnia pojawia się pieczony indyk uczniowie zrobili papierowe indyki. 


1.
DSCN4056.JPG
2.
DSCN4058.JPG
3.
DSCN4060.JPG
4.
DSCN4062.JPG
5.
DSCN4063.JPG
6.
DSCN4064.JPG
7.
DSCN4067.JPG
8.
DSCN4068.JPG
9.
DSCN4069.JPG
Zielona szkoła


1.
DSCN3695.jpg
2.
błędne skały 1.jpg
3.
błędne skały 2.jpg
4.
błędne skały 4.jpg
5.
błędne skały.jpg
6.
podchody 1.jpg
7.
popołudnie 1.jpg
8.
szlak ginšcych zawodów 10.jpgWycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej
w Opolu Bierkowicach


11 października 2016r. spędziliśmy dzień w Muzeum Wsi Opolskiej, gdzie oprócz zwiedzania terenu muzeum zarezerwowane mieliśmy także warsztaty interaktywne pt. "Drukowane na tkaninie". W czasie warsztatów uczniowie dowiadywali się, jak się zdobi tkaniny oraz poznali technikę zdobienia płótna poprzez tak zwane drukowanie na tkaninie. W samym muzeum czyli starodawnej wsi opolskiej obejrzeliśmy kuźnię, dawną szkołę, gdzie uczniowie próbowali pisać gęsim piórem, a także rysikiem na specjalnej tabliczce, zobaczyli stary kościółek, chatę kresowiaka i zamożnego chłopa, a w każdym z tych miejsc czekał na nas przewodnik, który na miejscu opowiadał szczegółowo o znaczeniu przedmiotów znajdujących się w zwiedzanych pomieszczeniach i dawnych realiach życia. Była historia, folklor i plastyka, ale także rześkie powietrze i chyba ani kropli deszczu :-).

1.
DSCN3894.JPG
2.
DSCN3896.JPG
3.
DSCN3900.JPG
4.
DSCN3902.JPG
5.
DSCN3903.JPG
6.
DSCN3904.JPG
7.
DSCN3911.JPG
8.
DSCN3912.JPG
9.
DSCN3913.JPGMuzeum Archeologii

13 maja 2016r. odwiedziliśmy Muzeum Archeologii. Uczniowie brali udział w warsztatach "Szkoła Archeologii im. Indiany Jonesa". Znów mieliśmy szczęście do wspaniałego prowadzącego - archeologa i pasjonata swojej pracy, który w bardzo przystępny sposób opowiadał o wykopaliskach, eksponatach znajdujących się w muzeum i nowym podejściu do archeologii i znalezisk. Na koniec na dziedzińcu Muzeum w specjalnie przygotowanej do tych celów . . . piaskownicy uczniowie kopali i szukali ukrytych skarbów. Frajdę mieli niemałą, co widać na zdjęciach. Myślę, że i to wyjście w ramach zajęć edukacyjnych przypadło uczniom do gustu i wiele się na tej lekcji historii nauczyli.


1.
indiana jones 1.jpg
2.
indiana jones 2.jpg
3.
indiana jones 3.jpg
4.
indiana jones 5.jpg
5.
indiana jones 7.jpg
6.
indiana jones 9.jpg

WARSZTATY "FILCOWA BROSZKA" Z OKAZJI DNIA KOBIET


           Drodzy Rodzice!
           Serdecznie dziękuję za przyjście w piątkowe popołudnie 4 marca 2016r. razem ze swoimi     dziećmi lub pozwolenie samym dzieciom na przyjście na wspólne robienie broszek filcowych dla pań nauczycielek i części żeńskiego personelu z okazji Dnia Kobiet. Na pewno łatwiej byłoby kupić kwiatki, ale spróbowaliśmy wspólnymi siłami coś zrobić i muszę powiedzieć, że się udało. Wasze broszki spotkały się z bardzo miłym odbiorem  pani Dyrektor, pań nauczycielek, pań dowożących i jeszcze wielu innych osób, które podchodziły do mnie zaskoczone pomysłem broszek. Nie na wszystko starczyło nam czasu na warsztatach, więc tym bardziej dziękuję pani Katarzynie Kokot i jej Basi za misterne zapakowanie każdej  broszki. Chłopcy oczywiście nie zapomnieli w ten dzień o swoich koleżankach z klasy i każdej z nich podarowali breloczek, ale o tym pewnie już Państwo wiecie. Myślę, że tymi upominkami sprawili dziewczynom miłą niespodziankę.  

                              
1.
broszki 5.JPG
2.
broszki zd 2.JPG
3.
broszki zd 3.JPG
4.
broszki zd 4.JPG

WYCIECZKA DO "HYDROPOLIS"

   2 marca 2016r. byliśmy we Wrocławiu na wystawie "Hydropolis" dotyczącej wody. Niektórzy uczniowie  byli już na wystawie wcześniej z rodzicami, więc wiedzieli, czego się spodziewać. Dla pozostałych wystawa była zaskoczeniem, ale zarówno dla tych, którzy już tam byli, jak i dla tych, którzy wystawę odwiedzali pierwszy raz, z pewnością była to ciekawa lekcja przyrody, a także geografii, trochę historii i j. angielskiego. Dzięki przewodnikowi, który starał się w ciekawy sposób opowiadać o kolejnych aspektach wystawy i zwracać uwagę na interesujące szczegóły, uczniowie nie tylko czytali informacje, ale także widzieli eksperymenty i poznawali ciekawostki np. o zachowaniu tuńczyków czy o ilości wody w selerze. Znalazł się też czas na wieczorne leżenie na plaży i wsłuchiwanie się w szum morza :-). Myślę, że wszyscy wrócili pełni wrażeń i coś opowiedzieli w domu. Jestem też przekonana, że bardziej świadomie piją teraz duże ilości wody.


1.
hydropolis 10.JPG
2.
hydropolis 11.JPG
3.
hydropolis 12.JPG
4.
hydropolis 2.JPG
5.
hydropolis 5.JPG
6.
hydropolis 8.JPG
7.
hydropolis 9.JPGWIGILIA KLASOWA

Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu naszej klasowej Wigilii. Był opłatek, barszcz i pierogi oraz mnóstwo ciast, ciasteczek i owoców. Wiem, że słodkości piekły nie tylko mamy, ale i dzieci, i nie tylko dziewczyny, ale też i nasi panowie. Porozmawialiśmy o tym, jak spędzamy Święta Bożego Narodzenia w swoich domach, a na koniec zaśpiewaliśmy kilka kolęd. Z pewnością było to jedno z naszych najbardziej podniosłych wspólnych spotkań. 

1.
DSCN3540.JPG
2.
DSCN3541.JPG
3.
DSCN3542.JPG
4.
DSCN3543.JPGWARSZTATY W MUZEUM NARODOWYM  
BOŻE NARODZENIE W SZTUCE

 Kilka dni przed Bożym Narodzeniem  2015 r. odwiedziliśmy wspólnie Muzeum Narodowe we Wrocławiu, żeby uczestniczyć w warsztatach "Boże Narodzenie w sztuce". Przyglądaliśmy się między innymi jednemu z najcenniejszych eksponatów muzeum - średniowiecznemu ołtarzowi równocześnie słuchając ciekawych opowieści o symbolice Świąt Bożego Narodzenia w sztuce. Uczniowie słuchali wykładu pracownika muzeum z olbrzymim zaciekawieniem. Dzięki temu zadawali interesujące pytania, na które prowadzący warsztaty historyk sztuki z chęcią odpowiadał. Niewątpliwie dla wszystkich uczniów obcowanie wśród pięknych eksponatów muzeum było dużym przeżyciem.    1.
DSC_0001.JPG
2.
DSC_0003.JPG
3.
DSC_0011.JPG
4.
DSC_0013.JPGWYCIECZKA DO GOSPODARSTWA EKOLOGICZNEGO 
W BIADACZU

1.
DSC02317.JPG
2.
DSC02326.JPG
3.
DSC02365.JPG
4.
DSC02367.JPG


   


Dzwonki
Kalendarz_szkolny 2016/2017
Ważne informacje o szkole
Wywiadówki Konsultacje
Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sobótce
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach
Diagnoza wałbrzyska
Egzamin szóstoklasisty
Kryteria oceny za zachowanie + druk samooceny ucznia SP
Zgoda na udział w dyskotece szkolnej >>> druk
MOI DRODZY,
GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wygraliśmy konkurs na pajączka bożonarodzeniowego Uśmiech

Cieszymy się, że szanowne jury doceniło wkład pracy każdego z uczniów i spodobał się nasz pająk. Oczywiście byliśmy świadomi bardzo silnej konkurencji, ale chcieliśmy, żeby na pajączku zawisły ręcznie zrobione ozdoby wielu uczniów naszej klasy, którzy po zajęciach lubią zajmować się origami (Maja nawet w chorobie), zdobieniem bombek czy robieniem różnych innych dekoracji. Połączyliśmy to w jedno, ozdobiliśmy kolorową bibułą i tak powstał folklorem malowany nasz bożonarodzeniowy pająk.


Zmieniony ( 18.09.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.