Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Sport arrow UKS Bielik Judo arrow III Memoriał Jigoro Kano - Luboń- 26.11.2011 Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

III Memoriał Jigoro Kano - Luboń- 26.11.2011 PDF Drukuj Email
Wpisał: G. Harężlak   
27.11.2011.
judo_logo


III Memoriał Jigoro Kano - Luboń
26.11.2011
>>> więcej <<<


III Memoriał Jigoro Kano Luboń 26.11.2011
   Duch Jigoro Kano, dla niewtajemniczonych twórcy naszej dyscypliny sportowej, jest wciąż obecny. Właśnie zakończył się w Luboniu pod Poznaniem zorganizowany we współpracy z Ambasadą Japońską w Polsce III Memoriał pod patronatem niedoścignionego mistrza. Oprócz medalu Basi Drozdowskiej z 2009 roku zawodnicy "Bielika" nie mieli szczęścia do startów w Wielkopolsce. Zła passa została przełamana. Fakt ten cieszy tym bardziej, że obsada zawodów należała do najsilniejszych w tym sezonie. Wystartowało ponad 500 zawodników w różnych kategoriach wagowych z ok. 50 klubów z całej Polski, w tym także tak uznanych jak: "Ryś" Warszawa, "Galeon" Gdynia oraz liczne uks-y z Torunia, Włocławka i większość klubów dolnośląskich, a także ekipy zagraniczne, m.in. z Francji, Niemiec i Czech. "Bieliki" wyjechały na zawody w towarzystwie zaprzyjaźnionych sekcji WKS "Śląsk" Wrocław z Księża, Racławickiej, Mirkowa i Brochowa, które już 11 grudnia będziemy gościć w Bielanach na II Bielańskim Mikołajkowym Turnieju JUDO FUN organizowanych przez naszą sekcję. Start naszych sprawił najlepszy prezent pod choinkę. Z czteroosobowej reprezentacji najbardziej doświadczonych zawodników (nieodżałowanie nie wystartował z powodu choroby piąty ze składu Wojtek Szynalski) medale zdobyli:

w kat. 39 kg - srebro Maciej Szynalski

w kat. 42 kg - srebro Michał Wargocki

w kat. 52 kg - brąz Maciej Kuczer

w kat. U9 startował najmłodszy zawodnik sekcji Wojtek Wargocki, któremu udało się zasłużenie wygrać jedną walkę.

   Postawę prawdziwego samuraja zaprezentował Maciej Szynalski, który jeszcze na 10 sekund przed końcem półfinałowej walki przegrywał przez juko. Nie zdekoncentrował się jednak i walcząc do końca w 3 ostatnich sekundach brawurowo wykonał niezwykle trudną technikę poświęcenia tomoe-nage, ostatecznie wygrywając walkę przez ippon. Warto wspomnieć, że technikę tą Maciek doskonalił tuż przed startem na ostatnim treningu. Nie mógł się nawet spodziewać jak owocnyna przyszłość będzie to trening. Pozostali walczyli z niemniejszą finezją i poświęceniem.
   W składzie naszej ekipy wyjazdowej jak zwykle nie mogło zabraknąć rodziców: nieocenionego w zasługach dla sekcji pana Roberta Kuczera, pana Szynalskiego oraz dzielnych mam pani Kuczer i pani Wargockiej, które równie mocno dopingowały zawodników. Poniżej link do strony gdzie można zobaczyć foto galerie z zawodów:

http://uksbielikjudo.dbv.pl/readarticle.php?article_id=20Warto wspomnieć, że 2 tygodnie wcześniej zawodnicy "Bielika" startowali w zawodach w Sobótce zajmując następujące miejsca:


Michał Wargocki - 1 miejsce
Maciek Kuczer - 1 miejsce
Maciek Szynalski - 1 miejsca
Maja Dziedzic - 1 miejsce
Basia Drozdowska - 2 miejsce
Wojtek Szynalski - 2 miejsce
Maciek Szopa - 3 miejsce
Wojtek Wargocki - 4 miejsce


Link do foto galerii z zawodów:

http://uksbielikjudo.dbv.pl/readarticle.php?article_id=19Zmieniony ( 30.11.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.