Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych 2011 Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych 2011 PDF Drukuj Email
Wpisał: biblioteka   
09.10.2011.
logo

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych
październik 2011
>>> więcej <<<MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH PO BIELAŃSKU

  Październik jest międzynarodowym miesiącem bibliotek szkolnych. W  związku z nim w oświatowych książnicach odbywają się różnorakie imprezy i spotkania. I w naszej, bielańskiej szkole, jak co roku nie zapomnieliśmy o tym sympatycznym ( dla wielu ) święcie. Poza plakatem, amnestią książkową, „tablicą życzeń i zażaleń” oraz cukierkowym poczęstunkiem nasza biblioteka przygotowała dla swoich czytelników „spotkanie w krzyżówkolandii”. Inny  niż zwykle wystrój biblioteki szkolnej, dekoracje i specjalnie przygotowane w czytelni „stanowiska pracy” zachęcały młodych ludzi do sprawdzenia swych sił w rozwiązywaniu krzyżówek, rebusów, quizów i zagadek. Mieli oni do „pomocy” – poza własną wiedzą – cały dostępny w bibliotece księgozbiór. Jak się okazało, chętnych do „główkowych” zmagań było bardzo wielu. Poprawnie rozwiązane zadania, opatrzone danymi autora wzięły potem udział w losowaniu nagród. Takie i podobne im imprezy biblioteczne mają na celu zachęcenie młodych ludzi do korzystania ze zbiorów szkolnych książnic. Choć potocznie mówi się o schyłku czytelnictwa, wypieraniu go przez szeroko pojęte elektroniczne multimedia, to jednak nadal tradycyjna książka „trzyma się mocno”. Kraje zachodnie kilka, kilkanaście lat temu „zachłysnęły się” wiedzą elektroniczną, która jak wiemy jest niezbędna współczesnemu człowiekowi. Jednakże równie szybko zawróciły w kierunku książek, zarówno tych tradycyjnych - papierowych jak i e-booków.  Święta biblioteczne mają na celu m.in. podtrzymanie tradycji czytelnictwa, zachęcaniu do pogłębiania wiedzy i obcowania ze słowem pisanym - nie tylko w komputerze. Dlatego mobilizowanie młodych ludzi do różnorakich działań związanych z poszerzaniem wiedzy, samokształceniem i rozwijaniem własnych zainteresowań jest ze wszech miar pożądane.
Jadwiga Kosińska
1.
121.jpg
2.
122.jpg
3.
123.jpg
4.
124.jpg
5.
125.jpg
6.
126.jpg
7.
127.jpg
8.
128.jpg

Zmieniony ( 09.11.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.