Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow Klasy arrow Szkoła Podstawowa arrow Klasa 7D sp Header Pic
Header Pic
Start
Klasy
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Dolnośląska e-Szkoła
Kalendarz 2017/2018
Plan lekcji 2017/2018
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Klasa 7D sp PDF Drukuj Email
Wpisał: A Staszkiewicz   
21.09.2014.


drzwi_otwarte_animacja_czystawychowawca: mgr Anna Staszkiewicz

Klasa 7d

Szkoła to  nauka!
Każdy dziś do drzwi wiedzy puka!
Potrzeba wiele wytrwałości ,
by być kimś wielkim w przyszłości!


KODEKS VIId


Gdy do szkoły rano wstaję,

Mama mi śniadanie daje,

Biorę plecak, buty zmienne,

Gonię szybko, by na przerwie

Z moją klasą ukochaną

Nie wygłupiać się, nie ganiać!

Tylko pilnie uczyć się.

A po wuefie wedle prawa

Być w mundurku na Bielanach,

Zeszyt do korespondencji mieć

Ważna sprawa – to nie śmieć!

Polski, matma i przyroda,

Dużo pracy, lecz nie szkoda,

Bo gdy piątki chcemy mieć,

Wszyscy chętnie wrzucą w sieć

I rozwiązań mają tyle,

Że nauczyciele w tyle.

Dzień dobry, przepraszam, dziękuję!

Te słowa mnie nie rujnują,

Chętnie podzielę się nimi

Z V d i z Wami wszystkimi.

Uśmiech zabierze mi dwójka,

Troszkę lepiej czuję się z czwórką,

Piątka doda mi odwagi i siły,

Będę grzeczny, posłuszny i miły.

Uczniem chcę być wzorowym,

do lekcji zawsze gotowym.

Uczyć się do sprawdzianów,

Z ułamków, czy oceanów.

Słówka znać z angielskiego -

Wiedza to coś pięknego!

Kiedy wiedza w człowieku zanika,

To ważna część życia znika,

Każdy z nas dobrze wie,

Że trzeba pilnie uczyć się.


 


Samorząd klasy 7d

przewodniczący:
ALAN ALKHATIB

zastępca:
MAGDALENA ŁAPTUTA

skarbnik:
MICHAŁ WŁODARCZYK

ambasador dobrej woli:
JAKUB KAPCIAWYDARZENIA Z ŻYCIA KLASY 6d


  CZYTAMY 2017
DZIEŃ KOBIET 2017
MIKOŁAJKI 2016
DZIEŃ CHŁOPAKA
SPRAWOZDANIE Z DNIA CHŁOPAKA
Dnia 30 wreśnia 2016 r.klasa 6d postanowiła uczcić Dzień Chłopaka wspólny wyjściem do kina.Po kilku pierwszych lekcjach wyruszyliśmy do kina w galerii handlowej Aleja Bielany.Po zakupie biletów i przekąsek wszyscy udali się do sali kinowej.Rozpoczął się seans.Film pt."Sekretne życie zwierzaków domowych dostarczył nam dużo śmiechu ,a niektóre jego momenty wzruszały.Opowiadał o zwierzętach domowych :psach , kotach, myszach, szczurach ,królikach, a nawet świniach ,wężach  i drapieżnych ptakach.Opisywał przygody ,jakie przeżywały zwierzęta,kłopoty ,a nawet emocje i przyjaźń. Film był bardzo ciekawy.Po zakończeniu seansu mieliśmy chwilę wolnego czasu w galerii. Pełni wrażeń wróciliśmy pod szkołę.Dzień upamiętniliśmy wspólnym zdjęciem.Wyjście bardzo nam się podobało,a szczególnie  chłopcom.

M.SusłowiczSPORTOWE   SUKCESY UCZNIÓW KL.6d

2 miejsce w gminnych  zawodach- biegi  przełajowe

  E. KRÓL,W. ŁASZKIEWICZ J.NAKIELSKA, J.KAPCIA,J. GAJEWSKI, 

2 miejsce w gminnych zawodach w  tenisie stołowym A. GOŁĘBIOWSKA

1 miejsce w gminnych  i powiatowych zawodach w mini koszykówce 

2 i 3 miejsce w międzypowiatowych zawodach w mini koszykówce

E.KRÓL,  A.GOŁĘBIOWSKA, J.NAKIELSKA , H. POLITA ,K.KĘDZIERSKA, A.MILEWSKA,

J.GAJEWSKI , P.ZAGUŁA, J.KAPCIA ,

1 miejsce w gminnych i powiatowych zawodach  mini siatkówki

A.GOŁĘBIOWSKA ,E.KRÓL, H,POLITA ,J.NAKIELSKA, K.KĘDZIERSKA ,A.MILEWSKA ,J.GAJEWSKI, J.KAPCIA ,P.ZAGUŁA

2 miejsce w zawodach policyjnych J.NAKIELSKA

1 miejsce w mikołajkowym turnieju siatkarskim dziewcząt kl.6

 
SPRAWOZDANIE Z WYJŚCIA DO TEATRU

  Dnia 17 grudnia 2015 roku klasy piąte pojechały do Teatru na Ostrowie Tumskim na przedstawienie pt. "Nowy i inni". Opowiadało ono o przygodach trójki szóstoklasistów- Gosi, Ani i Bartka, którzy założyli szkolny zespół muzyczny o nazwie "Gośniki". W ich szkole organizowany był konkurs na pomysł na apel powitalny dla pierwszoklasistów. Przyjaciele postanowili wziąć w nim udział. Nie mieli jednak pomysłu, co mogą przygotować. Próbowali zrobić przedstawienie o Czerwonym Kapturku, ale im nie wyszło. W tym czasie Ania i Gosia pokłóciły się. Każde z trójki przyjaciół miało swoje problemy. Bartek miał ojca alkoholika, Ania również miała problemy z tatą, a Gosia czuła się nielubiana. Gosię pocieszała siostra Dawida- niepełnosprawnego chłopca, który miał niedługo dołączyć do ich klasy. Po rozmowie z sympatyczną dziewczyną Gosia przestała być taka smutna. Po niedługim czasie pogodziła się z przyjaciółką.
  Wkrótce odbyła się akademia. Zespół "Gośniki" zaprezentował na niej swoją piosenkę. Także sympatyczny pan dyrektor przygotował małą niespodziankę dla pierwszaków- wspaniały pokaz baniek mydlanych. Po zakończeniu apelu pan dyrektor wręczył przyjaciołom list od Dawida. Chciał on lepiej poznać swoją klasę, dlatego zaprosił trójkę szóstoklasistów do swojego domu na ciasto ze śliwkami. Ania, Bartek i Gosia chętnie przystali na tę propozycję.
  Przedstawienie było ciekawe, zabawne i pouczające. Przypominało, że każdy jest wyjątkowy. Nie powinno się odrzucać niepełnosprawnych, tylko przyjąć ich odmienność, nie zwracać na nią zbyt wielkiej uwagi. 
MONIKA SUSŁOWICZ V D


SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO DOLINY BARYCZY

W dniach od 12 – 14 października klasa 5c i 5d  pojechały na trzydniową wycieczkę do Krośnic. Krośnice to miejscowość na Dolnym Śląsku. Spotkaliśmy się przed szkołą o godzinie 7.30. Podróż trwała około półtorej godziny i minęła bardzo szybko i przyjemnie. Po przyjeździe rozdzieliliśmy pokoje w Schronisku Młodzieżowym w Krośnicach. Następnie oglądaliśmy prezentację o ptakach nad Stawami Milickimi. Była bardzo ciekawa, gdyż każde zdjęcie komentował p. Włodzimierz Ranoszek – geografa i doktora nauk o Ziemi – nasz przewodnik. Dużo się z niej dowiedzieliśmy. Po zjedzeniu obiadu rozpoczęła się dyskoteka i zabawy ruchowe.  Potem udaliśmy się na basen. Bardzo nam się podobało, a po basenie wszyscy bardzo zmęczeni wróciliśmy do schroniska i od razu zasnęliśmy.

Następnego dnia pobudka była o godzinie 7. 30. Poranna toaleta i śniadanie zajęło nam około dwóch godzin. Po posiłku odwiedziliśmy fabrykę ozdób świątecznych. Dowiedzieliśmy się jak wytwarzane są szklane bombki. Mistrz dmuchania szkła zaprezentował nam swój fach, a panie malujące dekoracyjne wzory pokazały przykłady swoich prac. Każdy otrzymał bombkę ze swoim imieniem.

O godzinie 10.30 nasz pan przewodnik zabrał nas na zajęcia terenowe „Dolina Baryczy – przyroda tętniąca życiem”. Po drodze wstąpiliśmy do wytwórni naturalnych soków owocowych w Wierzchowicach. Właściciel opowiadał nam o produkcji i składnikach soków naturalnych. Były bardzo smaczne. Następnie zwiedzaliśmy Stawy Milickie. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele ptaków, o których wcześniej opowiadał przewodnik i obejrzeć je w naturalnym siedlisku. Nigdy nie widzieliśmy tylu ptaków na raz. Najciekawsze według mnie były czaple siwe, gęsi i żaby, a w szczególności żaba moczarowa. Niezwykłym przeżyciem było obserwowanie odławiania ryb ze stawu w Rudzie Sułowskiej. Spuszczono wodę i sieciami zagarnięto przede wszystkim karpie i liny. Widzieliśmy pracę rybaków na Stawach Milickich.

Po obiedzie czekał na nas p. Janusz Talaga w Muzeum Ziemi. W ciekawy sposób wprowadził nas w świat minerałów. Są one kolorowe i pięknie ukształtowane. Wróciliśmy do schroniska i spędziliśmy trochę czasu w swoich pokojach. Później uczyliśmy się piosenek i zjedliśmy kolację. Po posiłku znów udaliśmy się na basen. Pan ratownik zorganizował nam zabawy ruchowe w wodzie i zaprezentował możliwości techniczne jednego z basenów, w którym podniósł dno w taki sposób, że mogliśmy biegać w wodzie.  Zdobyliśmy chyba jego sympatię.

Ostatni dzień wycieczki również był pełen atrakcji i wrażeń. Upłynął pod znakiem konika polskiego. Odwiedziliśmy hodowlę konika polskiego p. Macieja Kowalskiego, który przeprowadził z nami zajęcia terenowe. Z dużym poświęceniem starał się byśmy wszyscy mieli bezpośredni kontakt z końmi, a także zdobyli jak najwięcej informacji o koniach, ich rasach oraz cechach konika polskiego. Mimo chłodu i drobnego deszczu znalazło się wielu amatorów jazdy konnej. Po obiedzie pożegnaliśmy Krośnice objeżdżając kolejką wąskotorową pałac i park przypałacowy.

Aż trudno uwierzyć, że wszystko to działo się w ciągu 3 dni. A nawet udało nam się wygospodarować czas na upragnione zakupy (zdrowej/niezdrowej) ulubionej żywności. Przez trzy dni ćwiczyliśmy zachowanie ciszy na stołówce. Okazało się, że jedzenie wzbudza w nas dużo emocji, które głośno wyrażamy, ale mimo wszystko były niewielkie postępy w kulturze zachowania przy stole. Znaleźliśmy także czas na śpiewy przy akompaniamencie gitary i p. Ani Staszkiewicz oraz naszą ulubioną grę -  BUTELKĘ – ale w wersji zmodernizowanej – innej niż w czasach naszych rodziców. Wiele osób pokazało się od innej niż szkolna strony.

W autobusie p. Kasia Cebryń podsumowała wyjazd przyznając nam nagrody w 3 kategoriach:

I.  MISTRZ PORZĄDKU
II. WIEM I ROZUMIEM
III. ANIMATOR ROZRYWKI

Szczęśliwie dojechaliśmy do deszczowego Wrocławia i zostaliśmy odebrani przez Rodziców w szkole. Wycieczka bardzo mi się podobała, nie umiem wyróżnić najlepszych momentów. Na pewno chciałabym obejrzeć Stawy Milickie jeszcze raz.

Napisały: Ewa Król przy niewielkiej pomocy K. Cebryń

 

 mgr Beata Ćwiek

Dyrektor  Gminnego Zespołu Szkół w Bielanach Wrocławskich

SZKOŁA PODSTAWOWA im. UNICEF

SZKOŁA PODSTAWOWA im. UNICEF

GIMNAZJUM im. UNICEF

mgr Joanna Lewandowska

Zastępca dyrektora ds. pedagogicznych 0-3

mgr Joanna Piegowska

Zastępca dyrektora ds. pedagogicznych 4-6

mgr Tomasz Wyrwa

Zastępca dyrektora ds. pedagogicznych gimWażne numery telefonów
Sekretariat: 713112793 wew. 101
Fax 713110483
Sekretariat: wew. 108
Administracja BHP: wew. 104
Świetlica: wew. 105
Stołówka: wew. 106
Portiernia: wew. 107
Pielęgniarka: wew. 112
Pokój WF: wew. 114
Biblioteka: wew. 116
Pedagog SP <> GIM: wew. 117
Psycholog: wew. 119DZIEŃ KOBIET
1.
IMG_20170308_130117.jpg
2.
IMG_20170308_130822.jpg
3.
IMG_20170308_132337.jpg


DZIEŃ CHŁOPAKA
dzien_chlopaka_2016


HOP NA LUDOWO
1.
DSCF2687.jpg
2.
DSCF2702.jpg
3.
DSCF2758.jpg
4.
DSCF2772.jpg


MIKOŁAJKI 2015
1.
20151207_090758.jpg
2.
20151207_090858.jpg
3.
20151207_090902.jpg
4.
20151207_090909.jpg
5.
20151207_090924.jpg
6.
20151207_090950.jpg
7.
20151207_091014.jpg
8.
20151207_091039.jpg
9.
20151207_091051.jpg
10.
20151207_091104.jpg
11.
20151207_091115.jpg
12.
20151207_091129.jpg
13.
20151207_091143.jpg
14.
20151207_091221.jpg


Zmieniony ( 24.09.2017. )
 
« poprzedni artykuł
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno-Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.