Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow "Pasowanie na Rycerza Książki" Header Pic

"Pasowanie na Rycerza Książki" PDF Drukuj Email
Wpisał: biblioteka
08.11.2009.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA - "RYCERZA KSIĄŻKI"

Jak co roku spotykamy się z uczniami klas I szkoły podstawowej, aby mogli stać się prawdziwymi czytelnikami biblioteki szkolnej. W tym roku uroczystość miała miejsce 4 listopada 2009 roku. Nasi milusińscy dowiedzieli się, jak i kiedy wypożyczać książki, jak zachowywać się w wypożyczalni i czytelni. Wspólnie ustaliliśmy czego „nie lubią książki” i w jaki sposób należy je szanować. Dzieci świetnie się bawiły przy wtórze czytanych przez nas wierszy znanych i lubianych poetów. Miały również możliwość przeniesienia się w świat fantazji słuchając fragmentów bajek i piosenek.
   Kulminacyjnym punktem było uroczyste PASOWANIE NA RYCERZA KSIĄŻKI, w czasie którego uczniowie złożyli książkom ślubowanie, że będą o nie dbali, szanowali je i nie dadzą zrobić im krzywdy. W prezencie od nas otrzymali zakładki do książek.
   Mamy nadzieję, że wszyscy polubili naszą bibliotekę i często będą do niej zaglądali

Serdecznie zapraszamy: Jadwiga Kosińska i Joanna Para

p1070412.jpg
p1070417.jpg