Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Gminny konkurs biblioteczny Header Pic

Gminny konkurs biblioteczny PDF Drukuj Email
Wpisał: biblioteka
23.10.2009.
 Temat konkursu
Czego nie lubi książka – jak szanować książki, jak ich nie niszczyć?
Ideą konkursu jest zwrócenie uwagi, na postrzeganie książki jako dobra, które należy chronić i o nie dbać.
Adresaci:
Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gminy Kobierzyce.
Terminy:
Konkurs zostaje ogłoszony 26 października 2009 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Prace zbiera, w poszczególnych placówkach, nauczyciel, będący koordynatorem konkursu na terenie danej placówki oświatowej. Koordynator ten, najlepsze spośród zebranych prace przekazuje do Gminnego Zespołu Szkół im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich ul. Akacjowa 1 do
08 stycznia 2010 roku. Na przesyłce z pracami prosimy o dopisek "Czego nie lubi książka – konkurs ". Prace można przekazywać osobiście lub nadsyłać pocztą (decyduje data stempla pocztowego).
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu oraz wystawa najbardziej interesujących prac odbędzie się w
styczniu 2010 roku.
Zasady przygotowania pracy:
1. Praca powinna być przygotowana przez uczniów indywidualnie, pod opieką nauczyciela z zachowaniem wszelkich praw autorskich.
2. Należy nadsyłać wyłącznie prace autorskie, które nie brały dotychczas udziału w żadnym innym konkursie i nie były dotąd nigdzie publikowane ani prezentowane.
3. Forma pracy może być:
  • graficzno-plastyczna (format A4, technika dowolna),
  • słowna - maksymalnie 12 wersów (hasło reklamowe, aforyzm, krótka rymowanka),
  • prezentacja multimedialna - maksymalnie 20 slajdów na płycie CD.
4. Kategorie wiekowe
  • uczniowie klas I-III S.P.
  • uczniowie klas IV-VI S.P.
  • uczniowie klas gimnazjalnych
5. Na konkurs należy przesłać najlepsze prace z danej szkoły (można przeprowadzić eliminacje szkolne).
6. Pracę należy podpisać w sposób jednoznacznie identyfikujący autora: imię i nazwisko, wiek autora, nazwa i adres szkoły oraz imię i nazwisko nauczyciela - szkolnego koordynatora konkursu i koniecznie kontaktowy adres e-mail (nauczyciela).
Nagrody:
Organizatorzy przewidują nagrody i wyróżnienia, które zostaną wręczone podczas spotkania w bibliotece szkolnej, w dniu 20 stycznia 2010 roku.
Przeznaczenie prac:
1. Nadesłane prace nie będą zwracane autorom.
2. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem przez autorów prac prawa do nieodpłatnego ich wykorzystania przez organizatorów konkursu, w celu publikacji na stronie internetowej, prezentacji lub wykorzystania do celów dydaktycznych.
Organizatorem konkursu jest:
Biblioteka szkolna w Gminnym Zespole Szkół w Bielanach Wrocławskich
Informacje dodatkowe:
Wszelkie komunikaty i informacje dotyczące Konkursu będą zamieszczane na szkolnej stronie internetowej, w zakładce BIBLIOTEKA SZKOLNA.

Przykładowa metryczka:
Imię i nazwisko autora Wiek / klasa Nazwa i adres szkoły Imię i nazwisko koordynatora Adres internetowy e-mail koordynatora

Co robić w razie wątpliwości?
  • Format prac plastycznych A4, dlatego, że najciekawsze prace chcemy zeskanować i opublikować na stronie internetowej.
  • Technika prac plastycznych jest dowolna. Mogą to być komiksy, wyklejanki, wyszywanki a nawet płaskorzeźby...
  • Można na jednej płycie CD nagrać kilka prezentacji multimedialnych, które powstały w danej placówce oświatowej. Ważne, by prezentacje te były dobrze i jednoznacznie opisane.
  • Prosimy, by z każdej szkoły nadsyłać do trzech najlepszych prac z każdej grupy wiekowej i formy (3 najlepsze prezentacje multimedialne, 3 najlepsze prace plastyczne, 3 najlepsze prace literackie).
Jako inspiracje do konkursu podajemy:
Prośby książki
Nie pisz i nie rysuj tuszem na mych kartkach,
bowiem wkrótce będę prawie nic nie warta.
Nie zaginaj rogów, używaj zakładki,
Na półce mnie stawiaj, dbaj o me okładki.
Kiedy moje kartki wyrwiesz i wyrzucisz,
wiedz, że wtedy nigdy do nich nie powrócisz.
Gdy się ze starości zacznę rozlatywać,
Spróbuj mnie naprawić, posklejać, pozszywać.
Nie czytaj, gdy jadasz, nie brudź mnie rękami,
To ci będę służyć całymi latami
Dziękujemy za zainteresowanie naszym konkursem i bardzo prosimy o wzięcie w nim udziału.

Zmieniony ( 25.10.2009. )