Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Pasowanie na czytelnika Header Pic

Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email
Wpisał: biblioteka
09.01.2009.
slonko.gif

Pasowanie na Rycerza Książki
  12 listopada 2008

Pasowanie na czytelnika
  Stało się już tradycją, że co roku, jesienią odbywa się w bibliotece szkolnej uroczystość PASOWANIA NA RYCERZA KSIĄŻKI. W tym roku miała ona miejsce 12 listopada 2008 roku. Na zaproszenie nauczycieli bibliotekarzy spotkaliśmy się, aby nasi najmłodsi uczniowie klas I SP mogli stać się prawdziwymi czytelnikami. Dzieci przeniosły się w świat fantazji słuchając fragmentów bajek i bawiąc się przy czytaniu wierszy J. Brzechwy, J. Tuwima, Ch. Andersena, Ch. Perrault’a. A potem wspólnie zapoznawaliśmy się z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania książek, zachowania się w wypożyczali i czytelni, rozmawialiśmy w jaki sposób należy szanować książki. Ustaliliśmy również, jak należy postępować z książką i czego nie wolno robić, kiedy ją czytamy.  Na koniec uczniowie złożyli książkom ślubowanie, że będą o nie dbali i  je szanowali.A tym samym zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej.
 Mamy nadzieję, że naszym milusińskim biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem radosnym i bezpiecznym, które chętnie będą odwiedzali.Uśmiech Joanna Para i Jadwiga Kosińska

Zmieniony ( 16.01.2009. )