Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Festiwal Nauki - "Miniatury książkowe" Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Festiwal Nauki - "Miniatury książkowe" PDF Drukuj Email
Wpisał: biblioteka   
27.10.2008.

Festiwal Nauki - „Miniatury książkowe”

 

24 września 2008 roku wraz z 11 uczniami gimnazjum udaliśmy się do Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu na wykład  i prezentację przygotowaną przez pracowników starych druków pt. „ Mała, mniejsza i najmniejsza. Miniatury książkowe”. Prezentacja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, oprócz nas  byli tam również uczniowie z liceum integracyjnego. Spotkanie odbyło się w czytelni starych druków, gdzie otaczała nas   szczególna atmosfera i powitały miniaturki książek wyłożone na wielkim stole. Pani bibliotekarka opowiadała o historii miniatur książkowych i prezentowała  ciekawsze egzemplarze. Były to najczęściej modlitewniki, literatura piękna, szczególnie wiersze, śpiewniki i przewodniki wraz z mapami po różnych państwach świata. W takich książkach tekst był łączony z ilustracjami – całostronicowymi, bądź w formie ozdobnego inicjału lub w formie ozdobnego obramowania strony tzw. bordiury. Wykład okazał się bardzo ciekawy, a poza tym mieliśmy możliwość wejścia do miejsc dostępnych tylko dla studentów lub pracowników naukowych. A więc warto było.

                                                                                  Joanna Para

Zmieniony ( 27.10.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.