Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Dzień bibliotek szkolnych Header Pic

Dzień bibliotek szkolnych PDF Drukuj Email
Wpisał: biblioteka
26.10.2007.
ksiazka

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

22 października2007 roku przypadło kolejne święto naszej ( i nie tylko ) biblioteki szkolnej. Od wielu lat większość tego typu placówek na całym świecie organizuje w tym dniu różne imprezy propagujące czytelnictwo, książki i wszelkie inne czynności zachęcające do czytania.
I my tak uczyniłyśmy.
Na drzwiach naszej biblioteki zawisł kolorowy plakat, a tuż obok niego ponad 70 sentencji, przysłów, żartów i złotych myśli na ww. temat.
Wszyscy uczniowie, którzy tego dnia wypożyczyli książkę ( muszą ją przeczytać - będą pytani z "treści" ) losowali różne, drobne nagrody: długopisy, plany lekcji, kleje, smyczki,temperówki ,..., oraz oczywiście cukierki. Ale była frekwencja !!!
Wieczorem natomiast spotkaliśmy się w bibliotece, przy świecach, aby poczytać poezję znanych autorów, ale także i tę, którą sami stworzyliśmy.
    Za rok kolejne święto bibliotek szkolnych, lecz już dziś myślimy nad jego formą.

Zmieniony ( 30.10.2007. )