Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

W rocznicę śmierci PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
13.04.2007.
ksiazka.gif

W rocznicę śmierci
13 kwietnia 2007

>>> więcej <<<


 
2 kwietnia 2007 r. w Gminnym Zespole Szkół w Bielanach Wrocławskich miał miejsce  uroczysty apel poświęcony drugiej rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II. Młodzież gimnazjum pod kierunkiem nauczyciela religii p. Haliny Januć przygotowała ciekawą inscenizację dedykowaną pamięci naszego ukochanego J.P II.
Uroczystość zainaugurowały uczennice Monika Łobos i Magdalena Krupińska, które przywitały przybyłych gości, wśród nich Panią dyrektor Beatę Ćwiek, proboszcza parafii w Bielanach Wr  ks. Mirosława Dziegińskiego, gości ze Stowarzyszenia Sybiraków we Wrocławiu oraz młodzież gimnazjum wraz z nauczycielami. Podczas uroczystości pokazano  przygotowaną prezentację multimedialną z pielgrzymki Ojca Świętego do Wrocławia, w tym  czasie uczniowie zaprezentowali inscenizację o miłosierdziu. Kolejnym elementem była recytacja twórczości Jana Pawła II. Swoje talenty aktorskie młodzież zaprezentowała przedstawiając pantominę do wiersza pt. „Do sosny polskiej”.
  W trakcie tej tak wyjątkowej uroczystości przywołaliśmy postać Ojca Świętego, która skłoniła nas do osobistej refleksji nad przemijaniem.
Okazało się, że przesłania Jana Pawła II są ciągle aktualne, a pamięć o Ojcu Świętym cały czas żywa.


Halina Januć
Zmieniony ( 16.04.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.