Kalendarz 2019/2020

21 marca 2007

pan_ban.gif

W  WIOSENNYCH NASTROJACH

21 marca – dzień niby zwyczajny, okazuje się jednak, że nie do końca. Owszem rano wstajemy, myjemy się, jemy śniadanie i jedziemy do szkoły – tradycyjnie, jak co dzień.
Ale po przestąpieniu progów szkoły wyraźnie daje się odczuć atmosfera wyjątkowości.

WSZAKŻE DZISIAJ ZACZYNA SIĘ WIOSNA !!!

Pogoda wprawdzie niezbyt  wiosenna, ale od czego wyobraźnia i doskonałe humory?
Ich szczególnie w tym dniu nam nie brakuje!

Uczniowie młodszych klas podstawówki uczcili ten dzień układając zdrowe, wiosenne jadłospisy i ozdabiając napis WIOSNA wyciętymi z czasopism kolorowymi owocami i kwiatami,  emocji nie zabrakło także podczas między klasowego wiosennego konkursu recytatorskiego. Natomiast całości wiosennych nastrojów dopełniały wspaniałe kolorowe stroje i przebrania.
     Niemniej wesoło było w klasach starszych. Wiele emocji wzbudziły zawody policyjne, w których zmagały się drużyny ze szkół Gminy Kobierzyce. Impreza zorganizowana została pod hasłem „Pomagajmy sobie wzajemnie” i obejmowała szereg różnorakich konkurencji, a wśród nich: zapamiętywanie portretu pamięciowego potencjalnego sprawcy przestępstwa, wiedzę o przepisach ruchu drogowego, podstawowe informacje o zagrożeniach i ogólne o Policji. Nie zabrakło również konkurencji sportowych i sprawnościowych. W zawodach  zwyciężyli uczniowie z Kobierzyc , pozostałe miejsca na podium zajęły Bielany Wrocławskie i Tyniec.
   Wspaniale bawili się w tym dniu także uczniowie klas najstarszych. W wiosenny i śpiewny nastrój  wprowadziły wszystkich konkursy karaoke i „Zgadnij kim jestem”. W obu należało wykazać sie talentem wokalnym lub aktorskim. W tym drugim jednak decydującą rolę odgrywał strój, bowiem to na jego podstawie i po sposobie zachowania należało odgadnąć parodiowaną postać. Świetna zabawa sięgnęła zenitu podczas „kabaretonu”. Pomysłowość uczniów w połączeniu ze świetnym wykonawstwem dała „mieszankę wybuchową”, która zaowocowała kapitalnymi przedstawieniami bardziej lub mniej znanych skeczy.
Słowem – pierwszy dzień wiosny w naszej szkole był bardzo wesołym dniem i to udzieliło się wszystkim na długi, długi, długi ... czas.

Jadwiga Kosińska

Relacja z Pierwszego Dnia Wiosny w tym roku podzielona została odpowiednio na poziomy nauczania. Relacje z imprez można obejrzeć po naciśnięciu na magiczny przycisk.
pan_ban.gif

Nauczanie Zintegrowane

guzik.gif

Zmieniony ( 16.04.2007. )