Kalendarz 2019/2020

Jasełka 2019/2020
19 grudnia 2019

Przedstawienie Bożonarodzeniowe

Na krótko przed Bożym Narodzeniem 19 grudnia 2019 r. odbyło się w szkole przedstawienie jasełek. Soul i Paweł przywitali przedstawicieli samorządu lokalnego, dyrektora szkoły, wicedyrektorów, księdza, nauczycieli i wszystkie zgromadzone dzieci. Po zabraniu głosu przez księdza Proboszcza Mirosława Dziegińskiego uczennice klasy trzeciej zatańczyły „Taniec śnieżynek” z szarfami,  a zaraz potem uczniowie klasy pierwszej zagrali i zaśpiewali pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi”.
  Kulminacyjnym punktem wieczoru było przedstawienie pod tytułem „Boże odwiedziny”.  Uczniowie klas drugich i trzecich w przepięknych kostiumach odegrali dwie sceny. W pierwszej pokazali jak troski codziennego życia przesłaniają nam rzeczy ważniejsze, a w drugiej scenie przypomnieli historię Bożego Narodzenia i objawienie światu przyjścia Pana Jezusa.
Usłyszeliśmy następnie przedstawione w ciekawej aranżacji trzy pastorałki: „Zapłonęła gwiazda”, „Gore gwiazda” i „Na sianeczku”.
  Na końcu pani dyrektor Beata Ćwiek w ciepłych słowach podziękowała za duży wkład pracy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia i złożyła życzenia świąteczne. Przewodnicząca Rady Gminy pani Elżbieta Regulska również życzyła głębokich przeżyć w czasie świąt.
   Licznie zgromadzona widownia pokazała oklaskami,  że lubimy tradycje Bożonarodzeniowe i warto je podtrzymywać..

Olga Awakowicz

Zmieniony ( 06.02.2020. )