Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Wolontariat arrow Podziękowanie za udział w akcji Podaruj paczkę na kresy - 2019 Header Pic
Kalendarz 2019/2020

Podziękowanie za udział w akcji Podaruj paczkę na kresy - 2019 PDF Drukuj Email
19.12.2019.

Podziękowanie za udział w akcji
"Podaruj paczkę na kresy"
grudzień 2019

Podziękowanie za udział w akcji „Podaruj paczkę na kresy”

Na Kresach Wschodnich pozostało tysiące naszych rodaków. Wiele polskich dzieci w czasie Świąt  Bożego Narodzenia czeka na prezenty z Ojczyzny. To najważniejsza chwila w roku, kiedy łączą się ludzkie serca, kiedy odnajdują się rodziny rozdzielone granicami. Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wraz z Fundacją „Studio Wschód i Telewizją Polonia od kilkunastu lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bielanach Wrocławskich kolejny już raz zorganizował zbiórkę darów dla dzieci z Wileńszczyzny, Białorusi, Łotwy i Ukrainy. Akcję koordynowała biblioteka szkolna wraz z wolontariatem. Miała ona na celu podkreślenie więzi pomiędzy wszystkimi rodakami pozostającymi w kraju i za granicą. Zebrane dary to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi. W tym roku akcja trwała od 23 listopada do 16 grudnia 2019 r. Zebraliśmy m. in.: przybory szkolne i papiernicze, artykuły biurowe, piśmiennicze, zabawki, słodycze, kawę i herbatę, konserwy, cukier, ryż, makaron oraz środki czystości. 17 grudnia dary zostały przekazane TVP Wrocław za pośrednictwem Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej, która udostępniła swoje pomieszczenia na magazyn. Jeszcze przed Świętami nasze podarunki trafią do rodzin, szkół oraz parafii na Wileńszczyźnie, Ukrainie, Białorusi, Łotwy  i w Mołdawii, a więc wszędzie tam, gdzie biją polskie serca. Na miejsce zawiezie je pani Grażyna Orłowska-Sondej, znana dziennikarka Telewizji Regionalnej, od lat zaangażowana w pomoc charytatywną na wschodzie. Dzięki hojności darczyńców dzieciaki i osoby starsze mieszkający na Kresach wzbogacą się nie tylko w wiele potrzebnych im artykułów, ale także poczują, że mają przyjaciół nawet kilkaset kilometrów od swoich domów. Paczka świąteczna z Polski zawieziona na Boże Narodzenie do naszych Rodaków na Kresach zawsze przyjmowana jest z wielkim wzruszeniem.
  Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i otwarte serce.

Joanna Para

Zmieniony ( 19.12.2019. )