Kalendarz 2019/2020

Dni kultury angielskiej
19.02.07
<<  >> 23.02.07

Dni Kultury Angielskiej ...zakończone, aczkolwiek do nauki języków obcych zachęcamy przez cały rok.

W trakcie trwania projektu, którego organizatorkami były nauczycielki języka angielskiego: J.Chodaczek, S.Ziółkowska oraz J.Lewandowska wraz z uczniami, odbyło się szereg imprez.

GIMNAZJUM: Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie na hasło reklamowe "Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego".  Prace laureatów zamieszczamy poniżej:

I  miejsce Ida Regulska
   II miejsce Klaudia Różycka
   III miejsce Jakub Sapota

Zwycięzcom gratulujemy, a tak wyglądała całość ekspozycji:

Uczniowie gimnazjum przez tydzień zdobywali nowe wiadomości o krajach anglojęzycznych studiując prace kolegów i koleżanek umieszczone w holu szkoły.

Największe zdziwienie budziła wiadomość iż Sydney nie jest stolicą Australii. A jakie miasto nią jest???

Jaka jest naprawdę wiedza uczniów na ten temat sprawdziły panie Justyna Chodaczek oraz Sylwia Ziółkowska podczas Turnieju Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.  W swoich kategoriach wiekowych najlepsze okazały się klasy I a, II b, III b .

Dodatkową atrakcją dla gimnazjalistów były skecze w języku angielskim zaprezentowane przez uczniów klasy I a. Ci, którzy otrzymali piątkę i szóstkę z języka angielskiego na koniec        I semestru mogli obejrzeć : "The ticket inspector", "The post office", "Trratoria Romantica", "Mrs Universe" oraz "Gussette and Rose". A tak wyglądali nasi aktorzy w trakcie przedstawienia:

Szkoła Podstawowa: I tu został przeprowadzony konkurs, tym razem pod hasłem "Tam gdzie mówią po angielsku". A oto nagrodzone prace:

I  miejsce
   II miejsce

Uczniowie klas IV-VI również mogli wziąć udział w Turnieju Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. A zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych okazały się IV c , V b  oraz VI b.
    Najmłodsi, z klas II i III starali się o uzyskanie tytułu Mistrza Słówek Angielskich. W eliminacjach klasowych wzięło udział 52 uczniów. Do finału dotarło 15. W kategorii klas II zwyciężyła Magdalena Cichy, a w kategorii klas III - Anna Muszkat.
    Dodatkowo uczniowie wykonali prace pod hasłem "Moje ulubione słówko angielskie".
I miejsce zajęła praca Maćka Milewskiego "ice-cream":

Nie przyznano trzeciego miejsca, za to nagrodzono aż cztery osoby w ramach miejca II.

Które to prace? Prawda że wybór był bardzo trudny?!

Pozostałe, spośród których wiele było również bardzo oryginalnych i atrakcyjnych, zamieszczono w holu szkoły:

Ostatnią imprezą w ramach projektu był Festiwal Piosenki Angielskiej w którym wzięły udział wszystkie klasy młodsze łącznie z "0". Każda zaśpiewała przygotowaną przez siebie piosenkę w języku angielskim. Niektóre zaprezentowały również rekwizyty. Zwycięzcami okazali się uczniowie z II b, II miejsca zajęła klasa III b, a III miejsce przypadło klasie I b.

Na festiwalu odbyło się uroczyste wręczenie nagród, które sprawiły wiele radości zwycięzcom, a zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców.

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Zachęcamy do nauki przez cały rok, a do wspólnej zabawy zapraszamy w nowym roku szkolnym.

J. Lewandowska - współorganizatorka projektu
Zmieniony ( 16.04.2007. )