Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych Header Pic
Kalendarz 2019/2020

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email
14.11.2019.
MMBSz

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
listopad 2019

Międzynarodowy Miesiąć Bibliotek Szkolnych

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
W BIELANACH WROCŁAWSKICH!

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to czas, w którym organizowane są różnorodne akcje propagujące działalność biblioteki i zachęcające do czytania książek. Każdy tydzień w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bielanach Wrocławskich był poświęcony innym działaniom. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy tygodniem czytania, w którym zainaugurowaliśmy realizację projektu „Cały Wrocław-Całe Bielany czytają”. Drugi tydzień poświęcony był najstarszym bajkom z różnych krajów oraz historii kina niemego, które dzieci i młodzież mogły obejrzeć w naszej bibliotece. W kolejnym tygodniu przygotowaliśmy wycieczkę klas VII i VIII do Biblioteki Politechniki Wrocławskiej i Pracowni Tyfloinformatycznej działającej w strukturze Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej. Uwieńczeniem wszystkich działań był Tydzień, który w naszej placówce zaplanowaliśmy od 28 października do 6 listopada. Dla wszystkich przybyłych gości przygotowaliśmy plakaty i gazetkę ścienną informującą o organizowanym święcie oraz tablice, na których prezentowaliśmy wystawy: „Psychozabawa. Jaką książkę zabierzesz na bezludną wyspę”; „Czytam, bo mi czytano”, „Dlaczego warto czytać?”;  „Dowcipy na temat książki i biblioteki”. Nasi czytelnicy mieli również możliwość pochwalenia się swoją ulubiona książką wpisując ją na przygotowanym plakacie. W czytelni na odwiedzających czekała ciekawa wystawa pt.” Od książki rękopiśmiennej po współczesność”. Była to prezentacja plansz przedstawiających biblioteki na świecie, która cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Plansze pozyskaliśmy z Biblioteki Politechniki Wrocławskiej, z którą nawiązaliśmy współpracę. W październiku biblioteka ogłosiła również konkurs „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”.  Dzieci i młodzież wykonują zdjęcie okładki książki ciekawie wkomponowanej w różne części ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, zabawne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. Wydaje się że, każdy sposób jest dobry, aby zachęcić młodych ludzi do sięgania po książki i ich czytania.

Joanna Para

Zmieniony ( 14.11.2019. )