Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Noc w bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
13.10.2019.
:)


Noc w bibliotece...
4 października 2019
>>> więcej <<<biblioteka.jpgNoc w biblioteceWychodząc naprzeciw potrzebom naszych czytelników, po raz kolejny podjęliśmy się zorganizowania niecodziennego spotkania w bibliotece szkolnej. Chcieliśmy aby nasza książnica kojarzyła się uczniom również z ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi. Dlatego też, w piątek 4 października 22 uczniów klas VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielanach Wrocławskich uczestniczyło w V edycji ogólnopolskiej akcji Nocy bibliotek odbywającej się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Tegoroczną akcję przygotowali nauczyciele biblioteki wraz z uczniami klas VIII przy współpracy z rodzicami. Spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 19.00 zapoznaniem młodych ludzi z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na spotkaniu oraz podpisaniem przez nich kontraktu. Nauczyciel bibliotekarz przy świetle latarki przeczytał fragment książki Edmunda Niziurskiego „Klub włóczykijów”. Kolejnym punktem programu był taniec integracyjny (belgijka), a zaraz po nim gry i zabawy przygotowane przez p. Luizę Wróblewską i jej córkę Jagodę z kl. VI: zamknięty pokój „Escape Room” oraz zabawy rozwijające kreatywność. Wszyscy członkowie zabawy znaleźli się w zupełnie innych relacjach, niż na lekcjach, stąd zadziały się magiczne rzeczy. Do godz. 24:00 zjedliśmy jeszcze pyszną pizzę i ciasto upieczone przez mamę uczennicy, a po niej zaprosiliśmy wszystkich do kolejnej zabawy. Tym razem była to gra terenowa. I tu zaangażowanie uczniów było bardzo duże. Każda z grup miała do rozwiązania 10 zadań. Były to między innymi: dopasowanie bohaterów lektur do tytułu książki, wykreślanka z nazwiskami pisarzy, wykaligrafowanie karty katalogowej książki, mitologiczna krzyżówka, nagranie zabawnej reklamy. Zagadki były dla naszych uczniów bardzo atrakcyjne, a przy okazji chociaż w części przybliżyły naszym czetnikom, że czytanie nie musi być nudne, a może być wspaniałą zabawą, która łączy ludzi i pozwala zawiązywać nowe znajomości. Po skończonej imprezie każdy z uczestników otrzymał pamiątkową zakładkę do książki oraz słodką niespodziankę, a zwycięska grupa prezent niespodziankę. Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcała do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury. Tego rodzaju akcje pokazują, że czytanie to powszechne zjawisko, a biblioteka to również miejsce spotkań, dobrej zabawy, wiedzy i kultury, czyli dobre miejsce dla każdego. Bardzo cieszy mnie to, że młodzi ludzie potrafią działać zgodnie i wszyscy z uśmiechem i radością, z własnej woli i to w nocy chcą spędzać swój czas wolny w szkole.
 
Joanna Para
1.
DSC00350.JPG
2.
DSC00352.JPG
3.
DSC00355.JPG
4.
DSC00357.JPG
5.
DSC00367.JPG
6.
DSC00371.JPG
7.
DSC00376.JPG
8.
DSC00377.JPG
9.
DSC00382.JPG
10.
DSC00384.JPG
11.
DSC00385.JPG
12.
DSC00389.JPG
13.
DSC00396.JPG
14.
DSC00398.JPG
15.
DSC00399.JPG
16.
DSC00402.JPG
17.
DSC00403.JPG
18.
DSC00409.JPG
 
 
 
Zmieniony ( 13.10.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.