Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Mary Poppins - najsłynniejsza niania PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
13.06.2019.
Anglia
EW SP
„Mary Poppins – najsłynniejsza niania”
lekcja kulturowo-językowa
  21 maja 2019

>>> więcej <<< 

   21 maja 2019 r. uczniowie klas 8B i 8C tj. uczestniczący w zajęciach IPN z języka angielskiego tj. A. Maksimik, G. Matczak,M. Skrzeczkowska, E. Król oraz M. Susłowicz, odwiedzili w czasie lekcji uczniów klasy 3SP, aby przybliżyć im postać Mary Poppins, o której już  nieco wiedzieli, gdyż w ramach wspólnego projektu obejrzeli w kinie ze swoją  wychowawczynią L. Gajewską-Piwowarczyk film „Mary Poppins powraca”. Lekcja przygotowana przez uzdolnionych językowo ósmoklasistów przybliżyła słownictwo związane z bohaterką powieści P.L. Travers. W prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczestników IPN znajdowały się informacje dotyczące samej pisarki i Australii, z której pochodziła, a także Londynu, gdzie rozgrywa się akcja książki i filmu. Uczniowie wypełniali kartę pracy dotyczącą najważniejszych zabytków Londynu oraz pracowali z tekstem piosenki z musicalu „Mary Poppins”. Na zakończenie lekcji uczniowie klas 8 przygotowali dla uczniów quiz w formie zabawy „Milionerzy”, który sprawdzał ich wiedzę o Mary Poppins na koniec lekcji. Gdybyśmy byli finansowo przygotowani, większości uczniom wypisalibyśmy czek na milion złotych :-).
autorka projektu
Joanna Twarda


1.
1_mary_poppins.jpg
2.
2_mary_poppins.jpg
3.
3_mary_poppins.jpg
Zmieniony ( 13.06.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.