Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Magiczny świat teatrzyk Kamishibai PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
12.06.2019.
maski_anim.gif

 
Magiczny świat teatrzyk Kamishibai
  10 maja 2019

>>> więcej <<<  
    10 maja 2019 roku gościliśmy w szkole p. Beatę Malentowicz pracownika Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej, która przybliżyła uczniom magiczny świat Teatrzyku Kamishibai. Był to cykl spotkań w oparciu o lekturę trzech opowieści, którego celem było: rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i ekologicznych, zapoznanie dzieci z problemami współczesnego świata, integracja w grupie. Pierwszą prezentacją pt. „Szukając Marudka dla kl. II a była opowieść o Leosiu, który w gorący, burzowy koniec lata w japońskim mieście, wyrusza na poszukiwanie swojego psa. Wzruszająca historia o przyjaźni, stanowiła doskonały pretekst do rozmów i dyskusji na wiele ważnych tematów: roli zwierząt domowych, opieki nad pupilami, roli przyjaźni i zdolności przebaczania. „Trzeba będzie” , to kolejna opowieść, w kl. III a, która rozpoczęła się opowieścią poruszającą najistotniejsze problemy współczesnego świata – wojny, głodu, nierówności społecznej, zanieczyszczenia środowiska. Wszystkie trudne kwestie opisane były oczami dziecka., które przeciwstawiało im piękno przyrody, miłość, możliwość zmiany i szukania rozwiązań dla istniejących problemów. Mimo, że świat daleki jest od ideału dziecko znajduje zaskakującą odpowiedź na trudności jakie widzi wokół. Książka pokazuje w sugestywny sposób problemy współczesnego świata dając jednak nadzieję, że dzięki uświadomieniu ich sobie oraz naszemu zaangażowaniu jesteśmy w stanie zmieniać świat na lepsze. Trzecia prezentacja, w kl. IV c, dotyczyła edukacji globalnej. Tym razem pani Beata przedstawiła opowieść pt. „Nowy dom rysia Rudka” poruszającą problem niszczenia lasów tropikalnych oraz Puszczy Białowieskiej. Na zajęciach, po prezentacji utworu, rozmawialiśmy jakie są dla nas ludzi konsekwencje wycinania drzew na tak ogromną skalę, o tym jak powinniśmy dbać o najbliższe środowisko. Okazało się, że wszystkie zajęcia bardzo się dzieciom podobały. Niewątpliwie jest to bardzo ciekawy sposób, który pozwala w przystępny sposób poruszać z dziećmi trudne zagadnienia, rozmawiać o problemach, z którymi spotykają się na co dzień.
  W imieniu naszych uczniów bardzo dziękujemy za przeprowadzenie inspirujących zajęć i możliwość porozmawiania na nurtujące nas problemy współczesnego świata. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się dalej owocnie rozwijała.


Joanna Para

1.
DSC09388.JPG
2.
DSC09393.JPG
3.
DSC09397.JPG
4.
DSC09403.JPG
5.
DSC09406.JPG
6.
DSC09409.JPG
7.
DSC09412.JPG
8.
DSC09418.JPG
9.
IMG_20190510_100240_BURST1.jpg
10.
IMG_20190510_100304.jpg
11.
IMG_20190510_103249.jpg
12.
IMG_20190510_103602.jpg

Zmieniony ( 12.06.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.