Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Święto szkoły 10 rocznica SP PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
09.06.2019.
UNICEF

SP
Święto szkoły - 10 rocznica nadania imienia
 
30 maja 2019
>>> więcej <<<

10 rocznica
logo_szkoly_sp_428x409 UNICEF
 
ŚWIĘTO SZKOŁY


   W sadze Harry Potter czytamy, że to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej, niż nasze zdolności. Równo dziesięć lat temu społeczność naszej szkoły dokonała ważnego wyboru – wyboru patrona szkoły. Wspólnie postanowiliśmy, że zostanie nim Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, UNICEF.
  Dokonując tego wyboru, podjęliśmy się promowania i rozpowszechniania idei patrona. Tym samym w szereg działań naszej szkoły zostały wplecione te, które są bezpośrednio związane z UNICEF-em. Równo 10 lat temu należało zacząć od rzeczy najbardziej podstawowych, ale i najważniejszych – wyboru logo szkoły oraz skomponowania jej hymnu. Te dwa symbole łączą naszą społeczność oraz przekazują podstawowe założenia UNICEF-u. Co roku wspólnie obchodzimy Święto Szkoły, podczas którego umacniamy się w założeniach i ideach naszego patrona. Spędzając razem czas, przypominamy o tym, co ważne dla dzieci i świata, w którym przyszło im żyć.
  Wybierając na patrona naszej szkoły Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, przyjęliśmy na siebie również pewne obowiązki. Przede wszystkim są one związane z udziałem w Akcjach UNICEF-u. Nasze działania realizowaliśmy m.in.  w akcji Szkoła z prawami dziecka. Program ten został stworzony z myślą o dzieciach i nauczycielach chcących dowiedzieć się więcej o prawach dziecka, programie edukacyjnym Dostrzec Innych. Pomoc humanitarna na świecie. Do tego programu zgłosiło się ponad 670 szkół z całej Polski.  Ponad 700 koordynatorów – nauczycieli starało się uwrażliwić dzieci na problemy z jakimi borykają się ich rówieśnicy w sytuacji konfliktu czy klęski żywiołowej oraz zapoznać uczniów z trzema najistotniejszymi obszarami, w ramach których UNICEF organizuje pomoc humanitarną: edukacja, woda pitna i żywność. Akcji „zaWODY dla AFRYKI”. Był to projekt edukacyjny UNICEF, w ramach którego uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda sytuacja dostępu do wody na świecie. Wszystkie kolory świata to jedna z najbardziej cenionych akcji w naszej szkole. Jest to międzynarodowy projekt UNICEF, który rozpoczął się w listopadzie 2011 roku w polskich szkołach. W ramach kampanii uczniowie przygotowali charytatywne laleczki. Laleczki te nie są zwykłymi szmacianymi zabawkami – są one symbolem pomocy, jakiej dzieci udzielają swoim rówieśnikom. Projekt „Wszystkie Kolory Świat” ma także na celu kształtowanie wśród najmłodszych postawy tolerancji i otwartości na inne kultury.
Działania naszej szkoły na rzecz UNICEF-u umacniają nas w przekonaniu o słuszności wyboru fundacji na patrona. Jedno z przysłów arabskich mówi, że dzieci są skrzydłami człowieka i w myśl tej zasady, realizując cele i idee naszego patrona na rzecz pomocy dzieciom, możemy uskrzydlić świat, który nas otacza i potrzebuje.
Aleksandra Miller

      


1.
DSC09536.JPG
2.
DSC09548.JPG
3.
DSC09554.JPG
4.
DSC09558.JPG
5.
DSC09563.JPG
6.
DSC09568.JPG
7.
DSC09571-001.JPG
8.
DSC09571-002.JPG
9.
DSC09571.JPG
10.
DSC09572.JPG
11.
DSC09575.JPG
12.
DSC09577.JPG
13.
DSC09584.JPG
14.
DSC09595.JPG
15.
DSC09600.JPGZmieniony ( 23.06.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.