Kalendarz 2019/2020

Sesja Rady Gminy Kobierzyce
14 maja 2019

mapka_z_logo_szkol_108_176

Sesja Rady Gminy z udziałem gimnazjalistów!

14 maja 2019  roku uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami udali się na specjalnie przygotowaną lekcję do Urzędu Gminy w Kobierzycach. Sesję Rady Gminy, której obrady z udziałem 43 uczniów, odbyły się w Urzędzie w Sali Błękitnej prowadziła Przewodnicząca Rady Gminy p. Elżbieta Regulska. Udział w niej wzięli również z-ca Wójta Piotr Kopeć, Sekretarz Maria Wilk, Kierownik Referatu Edukacji Kultury i Sportu Anna Wilisowska  Jednym z punktów obrad było przedstawienie prezentacji o Gminie Kobierzyce, którą omówił pan Wójt. Przedstawił uczniom m.in. jakie inwestycje zostały i są realizowane, jak kształtuje się budżet, i jakie inwestycje powstały w naszej gminie. Młodzież dowiedziała się jak funkcjonuje samorząd terytorialny. Kto stanowi władzę, jak często odbywają się sesje Rady Gminy, jakie jednostki organizacyjne i pomocnicze funkcjonują na terenie gminy, jakie komisje działają w ramach Rady Gminy oraz co należy do ich zadań. Ostatnim punktem porządku obrad były pytania uczniów do radnych naszej gminy, które dotyczyły nowych inwestycji. Była to bardzo ciekawa forma zdobywania wiedzy, w czasie której uczniowie od środka podejrzeli jak pracują samorządowcy. Gimnazjaliści pełni wrażeń i nowej wiedzy wrócili do swoich obowiązków. Kto wie, może właśnie oni będą za parę lat sołtysami, czy radnymi i będą decydować o naszej przyszłości.
Joanna Para

Zmieniony ( 16.05.2019. )