Kalendarz 2019/2020

Mistrz Ortografii
luty 2007

Mistrz ortografii

W styczniu 2007 odbył się coroczny szkolny konkurs ortograficzny klas 4-6 SP organizowany przez Elżbietę Konieczną - nauczyciela języka polskiego. Wzięło w nim udział 58 uczniów. Po napisaniu dyktanda wyłoniono zwycięzców. Tytuły Mistrza Ortografii otrzymali:

W klasach szóstych - Jakub Cichy klasa 6c
W klasach piątych - Michał Baranowski klasa 5b
W klasach czwartych - Joanna Głąb klasa 4a

Uczniowie klas szóstych, którzy popełnili najmniej błędów (Jakub Cichy, Marta Kowal, Julia Kalla), wzięli udział w Ósmym Międzynarodowym Konkursie Ortograficznym klas 4-6 SP. Odbył się on 23.02.2007 w SP nr 113 we Wrocławiu. Poziom umiejętności ortograficznych uczestników był tak wysoki, że o zwycięstwie decydował przecinek. JAKUB CICHY, który już drugi raz sprawdzał we Wrocławiu swój ortograficzny talent, zdobył WYRÓŻNIENIE. Podziękowanie za przygotowanie laureata otrzymała nauczycielka języka polskiego - Elżbieta Konieczna. Już drugi raz w tym konkursie Szkoła Podstawowa z Bielan Wrocławskich odniosła sukces - dwa lata temu wśród zwycięzców znalazła się Ola Osińska.

Zmieniony ( 27.02.2007. )