Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Ferie w szkole PDF Drukuj Email
22.02.2007.

cytrynki

Ferie w szkole  
22
luty 2007
>>> więcej <<<    Ferie zimowe w roku szkolnym 2006/2007 były bardzo udane dla uczniów szkoły w Bielanach Wrocławskich. Wielu nauczycieli rozumiejąc potrzeby młodych ludzi poświęciło swój wolny czas, aby towarzyszyć im w czasie feryjnych atrakcji. Wiele imprez i spotkań odbywało się w szkolnych murach – np. warsztaty z języka angielskiego, quiz historyczny, czytanie bajek terapeutycznych, potyczki matematyczne. Dzięki hojności władz gminnych, które zapewniły darmowy transport, dla wielu uczniów czas został owocnie spędzony. Kilkudziesięciu z nich, z  klas 0-III podstawówki miało okazję zobaczyć film.

„ Wpuszczony w kanał” w kinie Helios oraz bardzo wesołe  przedstawienie „Och, Emil” wystawiane na deskach Teatru Lalek we Wrocławiu.

Bardzo pouczającą i ciekawą okazała się wycieczka do kopalni soli w Wieliczce. Młodzież

starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum miała okazję podziwiać cuda natury powstałe przed milionami lat, które potem zostały eksploatowane przez człowieka, a obecnie głównie udostępniane do zwiedzania. Należy tu dodać, iż jednym z uczestników tejże wyprawy był niepełnosprawny uczeń naszej szkoły. Mimo, że poruszał się na wózku mógł bez przeszkód zobaczyć ( a nawet polizać) te same dziwy natury, co reszta jego sprawnych kolegów.

Nie zabrakło w czasie ferii także chętnych, którzy postanowili poszaleć na śnieżnych stokach. Wprawdzie zima w wielu miejscach zawiodła narciarzy, ale nie zraziła ich do poszukiwań. Po wcześniejszej internetowej analizie i przeglądzie miejsc możliwych do uprawiania zimowych sportów, wybrano okolice Jeleniej Góry. Tam, w Dziwiszowie, pod opieką doświadczonych nauczycieli, 22 młodych zwolenników śnieżnego szaleństwa na nartach, sankach i na ...  zjeżdżało do woli, ciesząc się śniegiem i wspaniałą pogodą.

Zima na nizinach nie dopisała ( przynajmniej na początku ferii ), więc spora grupa młodzieży postanowiła się ... wykąpać.   Wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Polkowic, do tamtejszego parku wodnego. I tu zabawy było co niemiara. Cześć uczniów korzystała z basenu, inni szaleli na zjeżdżalni, a ci  którzy opadli już z sił mogli zaznać błogiego spokoju relaksując się masażami wodnymi.

    Społeczność szkolna z Bielan Wrocławskich jeszcze raz pragnie serdecznie podziękować władzom Gminy Kobierzyce za umożliwienie zorganizowania tych wycieczek. Okazało się, że dzięki ich hojności ferie dla uczniów były atrakcyjniejsze.

                                                                                                  

 

                                                                                                                      Jadwiga Kosińska
Zmieniony ( 26.02.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.