Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Wolontariat arrow Pierwszy dzień wiosny - Wrocławski Bieg Sponsorowany 2019 Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Pierwszy dzień wiosny - Wrocławski Bieg Sponsorowany 2019 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
02.04.2019.
hospicjum

Wrocławski Bieg Sponsorowany
Pierwszy dzień wiosny na sportowo!
21 marca 2019
>>> więcej <<<bieg_logo                      
Wrocławski Bieg Sponsorowany – Dzień Wiosny 2019
Pierwszy dzień wiosny na sportowo!  Wrocławski Bieg Sponsorowany łączy charytatywność ze sportem i przedsiębiorczością. Zasada jest prosta – aby pobiec trzeba znaleźć sponsorów, osoby lub instytucje, które zapłacą za wysiłek fizyczny biegacza. Sponsor płaci biegaczowi za każde pokonane okrążenie czyli około 450 m. Sponsor nie musi oferować dużo, wystarczy 2, 5, 10 zł za okrążenie. Tylko od biegacza zależy ile okrążeń uda mu się przebiec i jaką kwotę uzbiera. Kolejny już raz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielanach Wrocławskich wzięli udział w VI charytatywno-sportowym Biegu Sponsorowanym na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla dzieci. Przy Hali stulecia spotkały się przedszkolaki, uczniowie podstawówek, liceów i techników oraz dorośli. Tutaj właśnie nasi uczniowie klas VII, wraz z rzeszą innych uczestników,  przywitali wiosnę na sportowo. Szybkość nie miała znaczenia, można było biec, truchtać, robić przerwy lub iść. Ważne było poświęcenie swojego czasu i wysiłku dla potrzebujących, w tym wypadku dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Przed startem każdy uczestnik otrzymał kartę potwierdzeń, na której po każdym okrążeniu obsługa biegu przybija pieczątkę potwierdzającą pokonanie dystansu. Wszystkie fundusze zostaną przeznaczone na rehabilitację, a w szczególności na zakup materiałów medycznych dla chorych dzieci nie tylko onkologicznie, ale także neurologicznie i genetycznie oraz dzieci po wypadkach. Cały dochód z biegania zostanie przeznaczony na zakup materiałów medycznych i turnusy rehabilitacyjne dla terminalnie chorych dzieci. Dzięki temu przedsięwzięciu młodzi ludzie otwierali swoje serca na potrzeby innych, a ponadto mieli możliwość sprawdzenia swojej wytrzymałości  i przełamania własnych  ograniczeń. Był to również doskonały czas nauki empatii i zdrowej rywalizacji.

   W zupełnie inny sposób witali wiosnę pozostali w szkole uczniowie. Cała edukacja wczesnoszkolna pojechała na wycieczkę do wioski indiańskiej.  Natomiast klasy IV-VI prezentowały swoje pasje, uzdolnienia, zainteresowania w czasie Wiosennej Gali Talentów. Gimnazjaliści oraz klasy VIII  uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych.

Gratulujemy klasom 7a i 7b zebranej sumy na rzecz Fundacji  Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, która wynosi: 2203 zł.
Joanna Para
 1.
IMG_20190321_103235.jpg
2.
IMG_20190321_103740.jpg
3.
IMG_20190321_110732.jpg
4.
P1030263.JPG
5.
P1030266.JPG
6.
P1030271.JPG
7.
P1030273.JPG
8.
P1030275.JPG
9.
P1030284.JPG
10.
P1030287.JPGZmieniony ( 02.04.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.