Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Storytelling - projekt edukacyjny - marzec 2018 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
27.03.2019.
melonik

SP EW
Storytelling - projekt edukacyjny

  20 marca 2019

>>> więcej <<<


 telefon

 telefon
STORYTELLING
Dalszy ciąg projektu „Storytelling w świetlicy”
Marzec - „Marcel and the White Star”


  20 marca  2019 r. odbyły się  warsztaty językowe w ramach projektu „Storytelling w świetlicy”. Tym razem uczestnikami byli uczniowie klasy 3. Nauczyciel wraz z uczennicą klasy 6A Julią Urbanik, która realizuje Indywidualny Program Nauki z języka angielskiego, czytał  opowiadanie detektywistyczne „Marcel and the White Star” Stephena Rableya, którego głównym bohaterem była paryska mysz Marcel szukająca diamentu o milionowej wartości, który trafia w niepowołane ręce.

   Detektywistyczna historia ze szczęśliwym zakończeniem bardzo zainteresowała uczniów, którzy chętnie odpowiadali na pytania w trakcie czytania  i ze zrozumieniem śledzili rozwój akcji. Czytanie było także okazją, do przybliżenia uczniom nazw różnych rodzajów książek w języku angielskim. Prowadzący projekt zwrócili też uczniom uwagę na nieregularną liczbę mnogą niektórych rzeczowników takich jak np. mouse (mice), foot (feet) czy man (men).

  Na koniec warsztatów uczniowie wypełnili karty pracy przygotowaną przez Julię Urbanik. Znalazły się tam  ćwiczenia utrwalające wybrane słowa, które pojawiły się w historii oraz nieregularne formy liczby mnogiej. Starsza koleżanka  służyła uczniom klasy 3 pomocą
 
Kolejne storytelling już w kwietniu.
Joanna Twarda
nauczycielka j. angielskiego

 

1.
122.jpg
2.
123.jpg
3.
124.jpg
4.
125.jpg
5.
126.jpg
6.
127.jpg
7.
128.jpg

Zmieniony ( 27.03.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.