Storytelling - projekt edukacyjny - marzec 2018 PDF Drukuj Email

Storytelling - projekt edukacyjny

20 marca 2019

STORYTELLING
Dalszy ciąg projektu „Storytelling w świetlicy”
Marzec - „Marcel and the White Star”

20 marca  2019 r. odbyły się  warsztaty językowe w ramach projektu „Storytelling w świetlicy”. Tym razem uczestnikami byli uczniowie klasy 3. Nauczyciel wraz z uczennicą klasy 6A Julią Urbanik, która realizuje Indywidualny Program Nauki z języka angielskiego, czytał  opowiadanie detektywistyczne „Marcel and the White Star” Stephena Rableya, którego głównym bohaterem była paryska mysz Marcel szukająca diamentu o milionowej wartości, który trafia w niepowołane ręce.

Detektywistyczna historia ze szczęśliwym zakończeniem bardzo zainteresowała uczniów, którzy chętnie odpowiadali na pytania w trakcie czytania  i ze zrozumieniem śledzili rozwój akcji. Czytanie było także okazją, do przybliżenia uczniom nazw różnych rodzajów książek w języku angielskim. Prowadzący projekt zwrócili też uczniom uwagę na nieregularną liczbę mnogą niektórych rzeczowników takich jak np. mouse (mice), foot (feet) czy man (men).

Na koniec warsztatów uczniowie wypełnili karty pracy przygotowaną przez Julię Urbanik. Znalazły się tam  ćwiczenia utrwalające wybrane słowa, które pojawiły się w historii oraz nieregularne formy liczby mnogiej. Starsza koleżanka  służyła uczniom klasy 3 pomocą

Kolejne storytelling już w kwietniu.
Joanna Twarda
nauczycielka j. angielskiego

Zmieniony ( 27.03.2019. )