Kalendarz 2019/2020

18.02.2018.
reka.png

Konkurs Biblioteczny
"Mol książkowy ratuje książki przed zagładą"
luty-marzec 2019"

Książka reka.pngUwaga!!! Konkurs Biblioteczny
 Mol książkowy ratuje książki przed zagładą.
Ideą konkursu jest zwrócenie uwagi, na postrzeganie książki jako dobra, które należy chronić i o nie dbać.

Cele:
•    rozwijanie zdolności twórczych uczniów,
•    rozwijanie zainteresowań czytelniczych młodego pokolenia,
•    pozyskanie wiedzy na temat powstawania komiksu,
•    sprawienie, aby czytanie i kontakt z książką kojarzył się z przyjemnością, radością i zabawą,
•    twórcza organizacja czasu wolnego.

Adresaci:

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z Gminy Kobierzyce.

Terminy:
Konkurs zostaje ogłoszony 14 lutego 2019 roku. Prace, w poszczególnych placówkach, zbiera nauczyciel, będący koordynatorem konkursu na terenie danej placówki oświatowej. Koordynator ten, najlepsze spośród zebranych prace przekazuje do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielanach Wrocławskich ul. Akacjowa 1 do 31 marca 2019 roku.
Na przesyłce z pracami prosimy o dopisek "Mol książkowy". Prace można przekazywać osobiście lub nadsyłać pocztą (decyduje data stempla pocztowego).
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu oraz wystawa najbardziej interesujących prac odbędzie się w kwietniu 2019 roku.
Zasady przygotowania pracy:
  1. Tematem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej w formie komiksu o tematyce „Mol książkowy ratuje książki przed zagładą”. Format i objętość pracy jest dowolna, minimalna objętość to jedna strona A4 i sześć kadr komiksowych.
  2. Komiks musi być zamkniętą, nową historią, dotychczas niepublikowaną. Można potraktować głównego bohatera, jako kolegę ze szkoły.
  3. Każda zgłoszona praca może mieć tylko jednego autora. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną prace konkursową.
  4. Prace konkursowe muszą być przygotowane samodzielnie pod opieką nauczyciela, z zachowaniem wszelkich praw autorskich.
  5. Należy nadsyłać wyłącznie prace autorskie, które nie brały dotychczas udziału w żadnym innym konkursie i nie były dotąd nigdzie publikowane ani prezentowane.
  6. Na konkurs należy przesłać najlepsze prace z danej szkoły (można przeprowadzić eliminacje szkolne) do 31 marca 2019 roku w sekretariacie lub na adres biblioteki szkolnej: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bielanach Wrocławskich, ul. Akacjowa 1, 55-040 Kobierzyce dopiskiem: Konkurs „Mol książkowy”.
  7. racę należy podpisać w sposób jednoznacznie identyfikujący autora: imię i nazwisko, wiek autora, nazwa i adres szkoły oraz imię i nazwisko nauczyciela - szkolnego koordynatora konkursu i koniecznie kontaktowy adres e-mail (nauczyciela).
  8. Do każdej przesłanej pracy uczestnicy muszą dołączyć oświadczenie dotyczące prawa autorskiego i prawa do wizerunku (w przypadku uczestników nieletnich oświadczenie powinno zostać podpisane przez ich opiekunów prawnych)
  9. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody, a ich prace konkursowe zostaną wystawione w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bielanach Wrocławskich i na stronie internetowej szkoły.

Kategorie wiekowe

•    uczniowie klas IV-VI S.P.
•    uczniowie klas III gimnazjum
Nagrody:
Organizatorzy przewidują nagrody i wyróżnienia, które zostaną wręczone podczas spotkania w bibliotece szkolnej, po 31 marca 2019 roku.
Przeznaczenie prac:
1. Nadesłane prace nie będą zwracane autorom.
2. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem przez autorów prac prawa do nieodpłatnego ich wykorzystania przez organizatorów konkursu, w celu publikacji na stronie internetowej, prezentacji lub wykorzystania do celów dydaktycznych.
Organizatorem konkursu jest:
Biblioteka szkolna przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bielanach Wrocławskich
Informacje dodatkowe:
Wszelkie komunikaty i informacje dotyczące Konkursu będą zamieszczane na szkolnej stronie internetowej, w zakładce BIBLIOTEKA SZKOLNA.
Przykładowa metryczka:

Imię i nazwisko autora

Wiek / klasa

Nazwa i adres szkoły

Imię i nazwisko koordynatora

Tytuł pracy

Zgoda na wykorzystanie wizerunku:  >>> pobierz <<<

Dziękujemy za zainteresowanie naszym konkursem i bardzo prosimy o wzięcie w nim udziału.

Zmieniony ( 13.03.2019. )