Szkolny konkurs recytatorski - Poezja jest drug± twarz± duszy 2019 PDF Drukuj Email
09.03.2019.
pióro wieczne

SP GIM
Sukcesy w Gminnym Konkursie Recytatorskim
22  lutego 2019

Szkolny konkurs recytatorski
„Poezja jest drug± twarz± duszy”

W pi±tek 22 lutego 2019 r. o godzinie 1000 w Kobierzyckim O¶rodku Kultury odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych klas VII - VIII i III klas gimnazjum. Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach: recytacji oraz poezji ¶piewanej. Natomiast komisja oceniała: dobór repertuaru, interpretację tekstu, dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne.
  Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bielanach Wrocławskich reprezentowały laureatki Szkolnego  Konkursu Recytatorskiego dla klas VII – VIII SP i III gim. Gabriela Matczak, kl.VIII B recytowała utwór M. Białoszewskiego „Karuzela z madonnami”, Anna Kulczycka, kl. VIII B przedstawiła fragmenty „¦witezianki” A. Mickiewicza, Gabriela Gumny, kl. VIII B wykonała wiersz K.I. Gałczyńskiego „Zaczarowana dorożka”. Natomiast gimnazjalistki – Kinga Knysak, kl. III A przygotowała utwór poetycki L. Staffa „Młodo¶ć”, a Katarzyna Adamczyk, kl. III B prezentowała wiersz „Terrorysta” autorstwa W. Szymborskiej. W kategorii poezja ¶piewana Shadia Alkhatib, kl. III C wykonała utwór „P±ki białych róż”.
  Po występach wszystkich uczestników, którzy prezentowali wysoki poziom umiejętno¶ci recytatorskich, nast±piła przerwa na poczęstunek, a  jury udało się na obrady. Wyniki konkursu okazały się dla nas wyj±tkowo pomy¶le, ponieważ w kategorii recytacja  - I miejsce zdobyła Gabriela Gumny, II miejsce uzyskała Gabriela Matczak, natomiast wyróżnienia otrzymały: Kinga Knysak oraz Katarzyna Adamczyk. W kategorii poezja ¶piewana – I miejsce zdobyła Shadia Alkhatib. Laureatki konkursu zakwalifikowały się do etapu powiatowego 64 Dolno¶l±skiego Konkursu Recytatorskiego.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczennicom reprezentuj±cym nasz± szkołę za wspaniałe występy oraz gratuluję zwyciężczyniom. Zapamiętajmy słowa Odiseasa Elitisa, które były mottem tegorocznego konkursu: „Poezja jest drug± twarz± duszy”.!
Anna Lipińska, nauczycielka języka polskiego

Zmieniony ( 14.03.2019. )