Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Szkolny konkurs recytatorski - Poezja jest drug± twarz± duszy 2019 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
09.03.2019.
pióro wieczne

SP GIM
Sukcesy w Gminnym Konkursie Recytatorskim
22  lutego 2019
>>> więcej <<<


Szkolny konkurs recytatorski
„Poezja jest drug± twarz± duszy”   W pi±tek 22 lutego 2019 r. o godzinie 1000 w Kobierzyckim O¶rodku Kultury odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych klas VII - VIII i III klas gimnazjum. Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach: recytacji oraz poezji ¶piewanej. Natomiast komisja oceniała: dobór repertuaru, interpretację tekstu, dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne.
  Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bielanach Wrocławskich reprezentowały laureatki Szkolnego  Konkursu Recytatorskiego dla klas VII – VIII SP i III gim. Gabriela Matczak, kl.VIII B recytowała utwór M. Białoszewskiego „Karuzela z madonnami”, Anna Kulczycka, kl. VIII B przedstawiła fragmenty „¦witezianki” A. Mickiewicza, Gabriela Gumny, kl. VIII B wykonała wiersz K.I. Gałczyńskiego „Zaczarowana dorożka”. Natomiast gimnazjalistki – Kinga Knysak, kl. III A przygotowała utwór poetycki L. Staffa „Młodo¶ć”, a Katarzyna Adamczyk, kl. III B prezentowała wiersz „Terrorysta” autorstwa W. Szymborskiej. W kategorii poezja ¶piewana Shadia Alkhatib, kl. III C wykonała utwór „P±ki białych róż”.
  Po występach wszystkich uczestników, którzy prezentowali wysoki poziom umiejętno¶ci recytatorskich, nast±piła przerwa na poczęstunek, a  jury udało się na obrady. Wyniki konkursu okazały się dla nas wyj±tkowo pomy¶le, ponieważ w kategorii recytacja  - I miejsce zdobyła Gabriela Gumny, II miejsce uzyskała Gabriela Matczak, natomiast wyróżnienia otrzymały: Kinga Knysak oraz Katarzyna Adamczyk. W kategorii poezja ¶piewana – I miejsce zdobyła Shadia Alkhatib. Laureatki konkursu zakwalifikowały się do etapu powiatowego 64 Dolno¶l±skiego Konkursu Recytatorskiego.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczennicom reprezentuj±cym nasz± szkołę za wspaniałe występy oraz gratuluję zwyciężczyniom. Zapamiętajmy słowa Odiseasa Elitisa, które były mottem tegorocznego konkursu: „Poezja jest drug± twarz± duszy”.!
Anna Lipińska, nauczycielka języka polskiego

1.
IMG_9944.JPG
2.
IMG_9947.JPG
3.
IMG_9951.JPG
4.
IMG_9955.JPG
5.
IMG_9958.JPG
6.
IMG_9962.JPG
7.
IMG_9969.JPG
8.
IMG_9971.JPG
9.
IMG_9975.JPG
10.
IMG_9976.JPG
11.
IMG_9977.JPG
12.
IMG_9978.JPG
13.
IMG_9979.JPG

Zmieniony ( 14.03.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.