Projekt edukacyjny - Życie i twórczość hiszpańskich malarzy PDF Drukuj Email
:)

GIM
Projekt edukacyjny
„Życie i twórczość hiszpańskich malarzy”
  luty

Projekt edukacyjny „Życie i twórczość hiszpańskich malarzy” - projekt klas 3 gimnazjum z języka hiszpańskiego oraz plastyki.

Uczniowie klas 3 gimnazjum wzięli udział w projekcie edukacyjnym dotyczącym twórczość najsławniejszych hiszpańskich malarzy. Był to projekt łączący dwa przedmioty – język hiszpański oraz plastykę.
    Na zajęciach plastyki uczniowie poznawali życie i twórczość malarzy pochodzących z Hiszpanii – Francisco Goya, Pablo Picasso, Salvador Dalí czy Joan Miró.
Dodatkowo na kole z hiszpańskiego poznali także twórczość El Greco, czy Diego Velazqueza.
    Uczniowie mieli za zdanie samodzielnie wykonać prace plastyczne w ramach konkursu, nawiązując do stylu wybranego malarza. Prace i laureatów konkursu wyłoni pani Marzena Kozyra- Miazga.
Poza tym, drugim zadaniem było przygotowanie pracy  w języku hiszpańskim, uczniowie opisywali wybrany życiorys lub obraz danego malarza, który ich zainspirował.
    W projekcie wzięło udział bardzo dużo uczniów, wykonali niezwykłe prace plastyczne, a także starannie opracowali pod względem językowym prace w języku hiszpańskim.
    Projekt rozbudził kreatywność, artystycznego oraz językowego ducha w uczniach i był wspaniałą okazją do wspólnej pracy między przedmiotowej.
Wystawa prac znajduje się w holu szkoły, zachęcamy wszystkich do obejrzenia pięknych dzieł naszych uczniów.

Joanna Szemet
Marzena Kozyra - Miazga

Zmieniony ( 28.02.2019. )