Wynik licytacji laleczek - 2019 PDF Drukuj Email
14.02.2019.

13 lutego 2019

Ratujemy życie dzieci z UNICEF
„Kiedyś nam pomagano, teraz my pomóżmy”
dr Ludwik Rajchman, założyciel UNICEF

Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Bielanach Wr. włączyła się w kampanię UNICEF, mającą na celu zakup szczepionek ratujących życie dzieci w najbiedniejszych regionach świata. Uczniowie zostali włączeni w ogólnopolski projekt „Wszystkie kolory świata”, który kształtował postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, a jego podsumowaniem było zebranie środków na zakup szczepionek - jednej z najtańszych i najbardziej skutecznych interwencji medycznych. Szeroko zakrojone akcje szczepień to sztandarowe działania UNICEF – jedno z pierwszych wdrożonych przez organizację, które w tak widoczny i bezsprzeczny sposób ograniczyło umieralność dzieci na świecie.
   Nasza placówka, która należy do Rodziny Szkół UNICEF nie mogła przejść obok takiej akcji obojętnie. A było to w zasięgu dziecięcych rąk. Nasi wychowankowie samodzielnie lub z pomocą krewnych uszyli laleczki UNICEF. Powstały piękne postacie - małe dzieła sztuki, a każda z nich miała swoją tożsamość. Uczniowie wybrali im kraj pochodzenia, kolor skóry, strój, imię i wiek. Napisali dla nich niepowtarzalne „akty urodzenia”. Laleczki zostały zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego wydarzenia szkolnego dla ludzi otwartego serca. Łączyło się ono z licytacją. Każdy chętny mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazaną darowiznę. Minimalna kwota w wysokości 10 zł umożliwia zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, ale naszych gości, którzy zgromadzili się na licytacji nie zadowoliła stawka minimalna – najwyższa wylicytowana kwota za charytatywną laleczkę wyniosła 350zł. Dzięki kreatywności i zaangażowaniu licytatorów zebraliśmy 6590zł.
   Dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w akcję za zrozumienie i rozwijanie empatii u dzieci. Bez zainteresowania społeczności szkolnej, dzieci z najbiedniejszych krajów nie otrzymałyby ratujących życie szczepionek.

Koordynatorzy akcji UNICEF w Szkole Podstawowej w Bielanach Wr.

Zmieniony ( 20.02.2019. )