Storytelling - projekt edukacyjny - listopad 2018 PDF Drukuj Email

listopad 2018

STORYTELLING
Storytelling w świetlicy

W I semestrze uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielanach Wrocławskich mieli okazję wziąć udział w cyklu dwóch warsztatów językowo – literackich w świetlicy.

warsztaty nr 1 – z panią Joanną Twardą - opowiadanie „Inch by inch”
14 listopada 2018 r. odbyły się  dla uczniów klas 4 przebywających w świetlicy warsztaty językowe w ramach projektu „Storytelling w świetlicy” . Nauczyciel wraz z uczniami czytał wspólnie historię pewnego niewielkiego robaczka. Historia Leo Lionni „Inch by inch” („Centymetr po centymetrze”)  przybliżała perypetie robaka, który na swojej drodze spotykał różnorodne ptaki. Dla uczniów była to okazja poznać nazwy niektórych ptaków  w języku angielskim, nazwać części ciała ptaka takie jak: skrzydła, dziób czy ogon, a także dowiedzieć się, jaka jest różnica między centymetrem a calem. Historia ze szczęśliwym zakończeniem bardzo zainteresowała uczniów, którzy chętnie dzielili się swoją dotychczasową wiedzą, odpowiadali na pytania nauczyciela prowadzącego warsztaty, a na koniec prawidłowo wykonali karty pracy podsumowujące zajęcia.

warsztaty nr 2 – z panią Małgorzatą Mularczyk – opowiadanie „The Wizard of Oz”
30 listopada 2018 r. uczennice klasy 5B czytały swoim kolegom i koleżankom klasykę literatury amerykańskiej pt: „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Bajka poruszała kwestie bliskie każdemu uczniowi – przyjaźń, rodzinę, marzenia. Bohaterowie opowiadania podążali wytrwale jedną ścieżką, wspólnie pokonując trudności.

Uczniowie biorący udział w wydarzeniach najpierw mieli okazję zapoznać się z trudniejszymi wyrazami, następnie przysłuchiwali się bajce oraz oglądali ilustracje z książki. na koniec wspólnie rozwiązywaliśmy karty pracy z zadaniami różnego typu – gramatycznymi, leksykalnymi a nawet jednym zadaniem z geografii. W trakcie zajęć uczniowie wykazywali się ciekawością, chętnie odpowiadali na pytania i prawidłowo rozwiązywali ćwiczenia. Warsztaty okazały się bardzo udanym przedsięwzięciem.

Małgorzata Mularczyk

Zmieniony ( 14.02.2019. )