Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Storytelling - projekt edukacyjny - listopad 2018 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
14.12.2018.
melonik

GIM EW
Storytelling - projekt edukacyjny

  listopad 2018

>>> więcej <<<


 telefon

 telefon
STORYTELLING
Storytelling w świetlicy


  W I semestrze uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielanach Wrocławskich mieli okazję wziąć udział w cyklu dwóch warsztatów językowo – literackich w świetlicy.

  warsztaty nr 1 – z panią Joanną Twardą - opowiadanie „Inch by inch”
14 listopada 2018 r. odbyły się  dla uczniów klas 4 przebywających w świetlicy warsztaty językowe w ramach projektu „Storytelling w świetlicy” . Nauczyciel wraz z uczniami czytał wspólnie historię pewnego niewielkiego robaczka. Historia Leo Lionni „Inch by inch” („Centymetr po centymetrze”)  przybliżała perypetie robaka, który na swojej drodze spotykał różnorodne ptaki. Dla uczniów była to okazja poznać nazwy niektórych ptaków  w języku angielskim, nazwać części ciała ptaka takie jak: skrzydła, dziób czy ogon, a także dowiedzieć się, jaka jest różnica między centymetrem a calem. Historia ze szczęśliwym zakończeniem bardzo zainteresowała uczniów, którzy chętnie dzielili się swoją dotychczasową wiedzą, odpowiadali na pytania nauczyciela prowadzącego warsztaty, a na koniec prawidłowo wykonali karty pracy podsumowujące zajęcia.

  warsztaty nr 2 – z panią Małgorzatą Mularczyk – opowiadanie „The Wizard of Oz”
30 listopada 2018 r. uczennice klasy 5B czytały swoim kolegom i koleżankom klasykę literatury amerykańskiej pt: „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Bajka poruszała kwestie bliskie każdemu uczniowi – przyjaźń, rodzinę, marzenia. Bohaterowie opowiadania podążali wytrwale jedną ścieżką, wspólnie pokonując trudności.

  Uczniowie biorący udział w wydarzeniach najpierw mieli okazję zapoznać się z trudniejszymi wyrazami, następnie przysłuchiwali się bajce oraz oglądali ilustracje z książki. na koniec wspólnie rozwiązywaliśmy karty pracy z zadaniami różnego typu – gramatycznymi, leksykalnymi a nawet jednym zadaniem z geografii. W trakcie zajęć uczniowie wykazywali się ciekawością, chętnie odpowiadali na pytania i prawidłowo rozwiązywali ćwiczenia. Warsztaty okazały się bardzo udanym przedsięwzięciem. 

Małgorzata Mularczyk

 


Zmieniony ( 14.02.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.