Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Jasełka 2018/2019 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
05.01.2019.
3_kroli


Jasełka 2017/2018
16 grudnia 2018

>>> więcej <<<


 
 
Przedstawienie Bożonarodzeniowe


  Na krótko przed Bożym Narodzeniem 16 grudnia 2018 r. odbyło się w świetlicy gminnej w Ślęzie przedstawienie jasełek. Jagoda i Antek przywitali przedstawicieli samorządu lokalnego, wicedyrektora szkoły, księży, nauczycieli i wszystkie zgromadzone dzieci. Po zabraniu głosu przez księdza Proboszcza Mirosława Dziegińskiego uczennica klasy drugiej Martynka Cieśla zaśpiewała pastorałkę „Maleńka miłość”, a zaraz potem uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali wiersz księdza Jana Twardowskiego „Życzenia”. Najmłodsi uczestnicy przedstawienia z klasy drugiej z wielkim przejęciem wygrali na dzwonkach chromatycznych kolędę „Lulajże Jezuniu”. Natalia Rossa z klasy siódmej zaśpiewała pastorałkę „Józefie stajenki nie szukaj”, a uczniowie klasy ósmej „Kto wie czy za rogiem”.
  Kulminacyjnym punktem wieczoru było przedstawienie pod tytułem „Czym są święta”.  Odpowiedzi szukał reporter z kamerzystą wśród napotkanych w mieście przechodniów. Otrzymywał przeróżne odpowiedzi, które pokazywały, że nie wszyscy rozmówcy świadomi byli wagi wydarzeń, które miały miejsce dwa tysiące lat temu.
  Na końcu pani wicedyrektor Joanna Piegowska w ciepłych słowach podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia za duży wkład pracy  i złożyła życzenia świąteczne. Przewodnicząca Rady Gminy pani Elżbieta Regulska również życzyła głębokich przeżyć, a pani sołtys Bielan Wrocławskich Wanda Gołębiewska obdarowała aktorów oraz wszystkie obecne dzieci słodkościami.
Licznie zgromadzona widownia wskazywała, że lubimy tradycje Bożonarodzeniowe i warto je podtrzymywać.

Olga Awakowicz

Zmieniony ( 05.01.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.