Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Wolontariat arrow Udział w akcji - Podaruj paczkę na kresy Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Udział w akcji - Podaruj paczkę na kresy PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
24.12.2018.
logo

Udział w akcji - "Podaruj paczkę na kresy"
grudzień 2018
 
>>> więcej <<<Udział w akcji „Podaruj paczkę na kresy”

  Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wraz z Telewizją Wrocław od kilkunastu lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą. Na Kresach żyje wielu naszych Rodaków, którzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. To bardzo ważna chwila w roku, kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bielanach Wrocławskich kolejny już raz zorganizował zbiórkę darów dla dzieci z Wileńszczyzny i Ukrainy. Akcję koordynowała biblioteka szkolna wraz z wolontariatem gimnazjum, pod patronatem Kuratora Oświaty i TVP „Studio na wschód”. Miała ona na celu podkreślenie więzi pomiędzy wszystkimi rodakami pozostającymi w kraju i za granicą. Zebrane dary to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi. W tym roku akcja trwała od 23 listopada do 14 grudnia 2018 r. Zebraliśmy m. in.: przybory szkolne i papiernicze, artykuły biurowe, piśmiennicze, zabawki, słodycze, kawę i herbatę, konserwy, cukier, ryż, makaron oraz środki czystości. 14 grudnia dary zostały przekazane TVP Wrocław za pośrednictwem Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej, która udostępniła swoje pomieszczenia na magazyn. Jeszcze przed Świętami nasze podarunki trafią do rodzin, szkół oraz parafii na Wileńszczyźnie ,Ukrainie i w Mołdawii, a więc wszędzie tam, gdzie biją polskie serca. Na miejsce zawiezie je pani Grażyna Orłowska-Sondej, znana dziennikarka Telewizji Regionalnej, od lat zaangażowana w pomoc charytatywną na wschodzie. Dzięki hojności darczyńców dzieciaki i osoby starsze mieszkający na Kresach wzbogacą się nie tylko w wiele potrzebnych im artykułów, ale także poczują, że mają przyjaciół nawet kilkaset kilometrów od swoich domów. Paczka świąteczna z Polski zawieziona na Boże Narodzenie do naszych Rodaków na Kresach zawsze jest przyjmowana z wielkim wzruszeniem.
Joanna Para
1.
DSC08106.JPG
2.
DSC08108.JPG
3.
DSC08111.JPG
4.
DSC08113.JPG
5.
DSC08115.JPG
6.
DSC08116.JPG
7.
DSC08119.JPG
8.
DSC08121.JPG
9.
DSC08123.JPG
10.
DSC08124.JPG
 
 
 
 
Zmieniony ( 24.12.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.