Kalendarz 2019/2020

Spotkanie z podróżnikiem! >>> Japonia
19 listopada 2018

Spotkanie z podróżnikiem!

Japonia – kraj kwitnącej wiśni i lodów o smaku zielonej herbaty… to temat spotkania, w którym uczestniczyła młodzież  klas 7 z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bielanach Wrocławskich. Spotkanie organizowane było w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną prowadził pan Bolesław Grabowski, geomorfolog, nauczyciel geografii, a przede wszystkim podróżnik. Bielańska młodzież z wielkim zaciekawieniem  oglądała multimedialną prezentację o Japonii i poznała panujące  zwyczaje  kraju kwitnącej wiśni.. Panie nauczycielki pomagały przymierzyć tradycyjne japońskie kimona i stroje. Uczniowie poznali  m in. panujące w japońskiej szkole zwyczaje, oparte na wzajemnym szacunku i dyscyplinie oraz tradycje japońskiego domu i wiele innych ciekawostek. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i szczęśliwi po spotkaniu, które każdy  bez wątpienia zapamięta na długi czas.
Tomasz Winiarski

Zmieniony ( 17.12.2018. )