Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Wieczornica 2018 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
21.11.2018.
flaga-pl.gif

 
Obchody Święta
Niepodległości Polski
8 listopada 2018

>>> więcej <<<ROCZNICA
ODZYSKANIA NIEPODLEGLOSCI

Narodowe Święto Niepodległości

  W czwartkowy wieczór 8 listopada, o godz. 17:00, licznie zgromadzona publiczność przybyła do Zespołu Szkolno –Przedszkolnego, aby uczestniczyć w wieczornicy poświęconej  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoją obecnością zaszczyciła nas między innymi pani Elżbieta Regulska – Przewodnicząca Rady Gminy Kobierzyce, pan Bartosz Lisiak – prezes Ostrowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznych oraz wielu innych gości: pani dyrektor Beata Ćwiek, wicedyrektorzy, licznie przybyli rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. W tym roku uroczystość miała wyjątkowo podniosły charakter. Uczniowie poświęcili ją bowiem zwykłym Polakom - bohaterom, którzy oddawali swoje życie na frontach I wojny światowej. Polacy walczyli w armiach naszych zaborców często nie zdając sobie sprawy z tego, że strzelają do swoich rodaków. Bardzo często zdarzało się, że w przeciwległym obozie słyszeli język polski, ale pilnowani przez zaborcę nie byli w stanie nic zrobić, musieli strzelać. To właśnie te traumatyczne przeżycia wcielanych, powoływanych do obcych armii i walczących przeciwko sobie Polaków oraz rozpacz kobiet, które żegnały swoich mężów i synów starali się pokazać uczniowie przebrani za żołnierzy, wyposażeni w repliki broni z epoki.  Nastrojowa muzyka, prezentowane sceny, śpiew pieśni patriotycznych, recytacja wierszy były dla  widzów niezwykle wzruszające. W przedstawieniu zobaczyliśmy rozpacz i bezradność ale także radość z wywalczonej z ogromnym poświęceniem Polaków niepodległości. W ten sposób oddaliśmy hołd naszym bohatersko walczącym przodkom. Na zakończenie uroczystości młodzież z Centrum Działań Twórczych Kuźnia z Etiudą Rewolucyjną F.Chopina przygotowana przez pod kierunkiem Małgorzaty Kałużnej. Podczas dorocznych obchodów czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej. Dziękujemy uczniom – członkom koła historycznego za tak ogromne zaangażowanie i wspaniały występ, nagrodzony gromkimi brawami przez wszystkich widzów. Owacje na stojąco to wielki zaszczyt godny setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Agnieszka Snella

1.
DSC07485-001.JPG
2.
DSC07488.JPG
3.
DSC07499.JPG
4.
DSC07500.JPG
5.
DSC07507.JPG
6.
DSC07512.JPG
7.
DSC07520.JPG
8.
DSC07525.JPG
9.
DSC07528.JPG
10.
DSC07530.JPG
11.
DSC07538.JPG
12.
DSC07539.JPG
13.
DSC07541.JPG
14.
DSC07557.JPG
15.
DSC07568.JPG
16.
DSC07582.JPG
 
 
Zmieniony ( 21.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.