Ferie Dziwiszów PDF Drukuj Email

Ferie w Dziwiszowie
29 stycznia 2007

jerry.gifa-snoopy-tiny.gif

Niewiele tej zimy tego roku. Nawet w miejscach, gdzie zwykle warunki narciarskie są "murowane", w tym sezonie orczyki smutno bujały się na wietrze w oczekiwaniu na choćby niewielki mróz i trochę śniegu. Mimo to, znalazła się w naszej szkole grupa zapaleńców zdecydowanych na wyjazd na narty i sanki niezrażona przeciwnościami. Wycieczka poprzedzona została szperaniem w Internecie i wyszukiwaniem z wypiekami na twarzy jakiegoś zakątka, gdzie na stoku jest trochę więcej białego niż zielonego i wyciąg jest czynny. Znaleźli! Trzeba było dojechać kawał drogi, lecz cóż to dla miłośników zimowych sportów. Cała podróż w poniedziałek 29 stycznia nie wróżyła nic dobrego. Wiatr, deszcz, nieprzyjemnie i mokro. A jednak gdy dojechaliśmy do Dziwiszowa koło Jeleniej Góry i autokar wspiął się na Łysą Górę, padać i wiać przestało. Tłumów nie było, stok całkiem sympatyczny. Narciarze i saneczkarze przez 4 godziny najeździli się do woli. Zadowoleni z niedrogich karnetów i wyśmienitej zabawy. Szczególnie podziwialiśmy panią nauczycielkę, która może nie od razu bardzo stylowo, ale z wielką determinacją stawiała pierwsze kroki na śniegu. Z ogromnym zaparciem ćwiczyła czyniąc bardzo znaczne postępy.
   Z Dziwiszowa wracały już 22 uśmiechnięte buzie. Zadowolone i zmęczone szusowaniem, wdzięczne wójtowi za udostępnienie autobusu i sfinansowanie przejazdu. Bardzo nam się podoba, że nawet w czasie ferii wójt pamięta o nas.
Olga Awakowicz

Zmieniony ( 15.02.2007. )