Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Biblioteka szkolna arrow Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
08.11.2018.
logo_2

EW SP GIM
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  18 października 2018
>>> więcej <<<
 
 
„Święto czytania”


  Czytanie na głos najmłodszym zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, rozwija język, pamięć i wyobraźnię ucznia, uczy myślenia, poszerza wiedzę, ułatwia naukę oraz kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Z tej okazji 18 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bielanach Wrocławskich zorganizowano Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Organizatorem spotkania była biblioteka szkolna, która zaprosiła do udziału w tym przedsięwzięciu: uczniów, pracowników szkoły a nawet dziadków. Taka uroczystość była kolejną okazją do wprowadzenia dzieci w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Uczniowie klas I-III celebrowali święto czytania wspólnie. Poznali historię „Martynki i jej przyjaciela Wróbelka, usłyszeli o tym  „Jak Wojtek został strażakiem” i posłuchali trzech  krótkich historyjek wyjaśniających trudne określenia „Mieć urwanie głowy”, Czuć się, jak ryba w wodzie”, Połknąć bakcyla”. Teksty te zostały zaprezentowane przez zaproszonych gości: panią Joannę Lewandowską -wicedyrektora naszej szkoły, babcię panią Małgorzatę Fidler oraz Hanię Świętek uczennicę kl. IIa.  Dzieci uważnie słuchały czytanych tekstów, odpowiadały na zadawane pytania i oglądały prezentowane ilustracje. Przygody bajkowych postaci stały się pretekstem do rozmowy na ważne tematy, takie jak tolerancja i szacunek wobec innych. Czytane teksty literackie przeplatano zagadkami i quizami na temat książek i czytania oraz bohaterów literackich. Nauczyciel-bibliotekarz przypomniał o kontynuowaniu codziennego czytania przez uczniów klas I-III.  Działanie polega na codziennym czytaniu (10 minut) przez dziecko w okresie 21 dni. Chętni uczniowie otrzymali album „Czytaj codziennie”, na którym rodzic potwierdzał czytanie, a nauczyciel nagradzał naklejką. Od początku października klasy I i grupy zerowe uczestniczą w całorocznym projekcie edukacyjnym „Cały Wrocław- Całe Bielany Czytają”. Dzieci wraz z wychowawcami spotykają się  w bibliotece szkolnej na zajęciach czytelniczych. W tym miesiącu uczestnicy projektu zapoznali się z przygodami Gangu Słodziaków. Tego typu zajęcia zachęcają naszych najmłodszych do czytania, a głośne czytanie ma magiczną moc zaspakajania potrzeb dziecka, rozszerza horyzonty, buduje wyobraźnię, przyswaja wiedzę,  uczy je pozytywnego myślenia.
  Joanna Para 


                                      

1.
DSC07162.JPG
2.
DSC07172.JPG
3.
DSC07179.JPG
4.
DSC07183.JPG
5.
DSC07186.JPG
6.
DSC07193.JPG
7.
DSC07203.JPG
8.
DSC07204.JPG
9.
DSC07213.JPG
10.
DSC07226.JPG

Zmieniony ( 08.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.