Dzień Papieski 2018 PDF Drukuj Email

17 października 2018

DZIEŃ PAPIESKI 2018
„Promieniowanie ojcostwa”

Dnia 17 października 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole XVIII Dzień Papieski. Z tej okazji odbył się uroczysty apel poświęcony życiu i działalności Jana Pawła II. Podczas tego wydarzenia uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych mieli okazję zobaczyć obraz Rembrandta „Powrót syna marnotrawnego”. Na jego tle uczniowie klas siódmych przedstawili scenkę ilustrującą biblijną przypowieść o synu marnotrawnym, a uczniowie klas szóstych wykonali piosenkę pod tym samym tytułem. Na podsumowanie apelu został wyświetlony wzruszający film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami opowiadający o ojcowskiej miłości pt. Upór ojca”.
   Apel przybliżył nam postać Wielkiego Polaka oraz ukazał miłość Ojca na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym. Bardzo ciekawa forma zainteresowała uczniów.

Monika Susłowicz kl 8c

Zmieniony ( 08.11.2018. )