Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Hej kolęda, kolęda PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
19.01.2007.

rusalka.gif


Hej kolęda, kolęda....
15 grudnia 2006
>>> więcej <<<


NADSZEDŁ CZAS ŚWIĘTY
W GMINNYM ZESPOLE SZKÓŁ
W BIELANACH WROCŁAWSKICH


    Na początku grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj - ale o tym już pisaliśmy poprzednio.
W połowie grudnia społeczność szkolna skoncentrowała się na realizacji ciekawego pomysłu - nagraniu płyty z kolędami. A było to tak ...
   W świąteczny czas z inicjatywy Dyrektora oraz Rady Rodziców działającej w naszej szkole postanowiono uczcić święta w dość nietypowy sposób, a mianowicie nagraniem płyty z własnymi interpretacjami 19 najpopularniejszych kolęd. Całość przedsięwzięcia poprzedziły wielogodzinne próby i ćwiczenia. Wszystkie prace zarejestrował na cyfrowych nośnikach w mini studiu nagrań p. Andrzej Prus - przy wykorzystaniu sprzętu powstającego właśnie szkolnego radia Węzeł. W tym szczytnym przedsięwzięciu głosu i serca użyczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Przekonali się oni jak trudna i żmudna jest praca muzyków przy realizacji każdej płyty i jak wiele wysiłku wymagają wielogodzinne nagrania. Społeczność szkolna biorąca udział w tej świątecznej zabawie była bardzo zdyscyplinowana i podeszła do powierzonych jej zadań niezwykle poważnie, stosując się do uwag i sugestii "głównodowodzącego" stroną muzyczną p. A. Prusa.
Przekonaliśmy się, że wspólne śpiewnie jest wspaniałą drogą do rozładowywania napięć i emocji. Służy pojednaniu i integracji, zarówno osób bardziej zdolnych jak i tych, które w nieśmiałości swojej nigdy nie odważyłyby się wystąpić. Płyta ta była doskonałym sposobem promowania zainteresowań i uzdolnień uczniów.
   Kontynuacją szkolnych uroczystości związanych z nadchodzącymi świętami było zorganizowanie przez nauczycielkę religii, p. Olgę Awakowicz szkolnych jasełek. Przedstawienie miało premierę w niedzielę, 17 grudnia o godz. 17-tej i dedykowane było najmłodszym mieszkańcom Bielan Wrocławskich i okolicznych miejscowości. Na przedstawienie  przybyły licznie nie tylko dzieci ale całe ich rodziny: dziadkowie, rodzice, rodzeństwo, nie zabrakło także wśród gości przedstawicieli nowo wybranych władz lokalnych z Bielan Wr. i Ślęzy.
    Młodzi aktorzy ubrani we wspaniałe, barwne stroje z dużym przejęciem wcielili się w postacie biblijne, bezbłędnie deklamując swoje role i śpiewając piosenki. Wieczór ten urozmaicił także występ ucznia z kl. IVc - Filipa Turkowskiego - który ze swoim tatą zadedykował wszystkim zebranym garść kolęd wykonanych na skrzypcach. Część artystyczną zakończył występ chóru szkolnego, po którym odbyła się sprzedaż wspomnianej już płyty z kolędami w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej placówki. Jasełka zostały powtórnie pokazane w poniedziałek rano. Wówczas mogli je obejrzeć wszyscy pozostali członkowie społeczności szkolnej i tutejszego przedszkola.

 
    Zamknięcie cyklu przygotowań do nadejścia najpiękniejszych świąt w roku miało miejsce  tuż przed Bożym Narodzeniem. Dnia 22 grudnia, rano, w szkolnej sali gimnastycznej zebrała się cała szkoła. Na początek życzenia złożył ks. Mirosław Dziegiński, a po nim Dyrektor szkoły p. Beata Ćwiek. Następnie pod kierunkiem nauczyciela sztuki p. Andrzeja Prusa wszyscy śpiewali kolędy, niektóre z nich uczniowie wykonali tylko w wersji instrumentalnej. Zobaczyliśmy także dość oryginalną scenkę rodzajową związaną tematycznie z nadchodzącym okresem, a grupa uczennic wykonała jedną z najpopularniejszych amerykańskich pieśni bożonarodzeniowych. Całość przeplatana była ciekawymi opowieściami o pochodzeniu kolęd w wykonaniu p. A Prusa.Kulminacją szkolnych obchodów był wspaniały kiermasz "przeróżności świątecznych" a potem  klasowe wigilie.

1.
dscf1433.jpg
2.
dscf1441.jpg
3.
dscf1443.jpg
4.
dscf1445.jpg
5.
dscf1446.jpg
6.
dscf1447.jpg
7.
dscf1448.jpg
8.
dscf1450.jpg
9.
dscf1456.jpg
10.
dscf1459.jpg
11.
dscf1461.jpg
12.
dscf1463.jpg
13.
dscf1467.jpg
14.
dscf1468.jpg
15.
dscf1469.jpg
16.
dscf1471.jpg
17.
dscf1472.jpg
18.
dscf1478.jpg
19.
dscf1479.jpg
20.
dscf1481.jpg
21.
dscf1484.jpg
22.
dscf1485.jpg
23.
dscf1486.jpg
 

Zmieniony ( 23.01.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.