Spotkanie w Kosmosmosie - 2018 PDF Drukuj Email
19.07.2018.
ufo_ludek

Międzyszkolna impreza klas piątych gminy Kobierzyce - "Spotkanie w Kosmosie"
  czerwiec 2018

"SPOTKANIE W KOSMOSIE"

W pierwszej połowie czerwca w Szkole Podstawowej w Bielanach Wr. odbyła się międzyszkolna impreza „Spotkanie w Kosmosie” przygotowana przez nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych p. G. Galewską, p. L. Łabudek, p. J. Piegowską, p. D. Waligórę.
  To niecodzienne spotkanie zgromadziło uczniów klas piątych ze szkół podstawowych gminy Kobierzyce, przebranych w kosmiczne stroje. Zespoły z poszczególnych szkół podejmowały różnorodne działania, które umożliwiły im poznanie wielu tajemnic otaczającego Wszechświata. Uczniowie po obejrzeniu interesującego filmu edukacyjnego wykonywali plakaty dotyczące planet Układu Słonecznego oraz tworzyli zabawne wierszyki, które miały pomóc zapamiętać kolejność planet w Układzie Słonecznym. Następnie uczniowie wcielili się w rolę słynnych konstruktorów, którzy tworzyli sprzęt dla bezpiecznego lądowania sondy kosmicznej na planecie z dostępnych elementów (np. balony, wata, słomki do napojów, sznurek, kartki papieru, patyki do szaszłyków, woreczki śniadaniowe). Sondą było jajo kurze, które zrzucono z pewnej wysokości i sprawdzono, czy się nie rozbiło (czyli bezpiecznie wylądowało). W przerwie uczestnicy imprezy obejrzeli występ taneczny grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bielanach Wr., przygotowany przez p. W. Zalewicz.
   Druga część spotkania rozpoczęła się quizem dotyczącym Kosmosu, w którym uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. Następnie uczniowie, jako przybysze z niezwykłej planety, przekonywali Ziemian, że zamieszkanie na ich planecie będzie najlepszą decyzją życia – tworzyli ulotkę reklamującą życie na planecie przybyszów. A na zakończenie uczestnicy imprezy budowali miniaturę rakiety kosmicznej, która wystartowała z Ziemi i dotarła na planetę, którą reklamowali przybysze.
   „Spotkanie w Kosmosie” było okazją do poszerzania wiedzy poprzez zabawę, ale także przyczyniło się do doskonalenia umiejętności współpracy w grupie, sprawnego komunikowania się, rozwijania kreatywności.
Joanna Piegowska

Zmieniony ( 19.07.2018. )