Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Tajemnicza noc w bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
30.06.2018.
:)


Tajemnicza noc w bibliotece...
16 marca 2018
>>> więcej <<<biblioteka.jpgTajemnicza noc w biblioteceWychodząc naprzeciw potrzebom naszych czytelników, już po raz drugi w tym roku podjęłyśmy się zorganizowania niecodziennego spotkania w bibliotece szkolnej. Chciałyśmy aby nasza książnica kojarzyła się uczniom również z ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi. Dlatego też, w piątek 8 czerwca16 uczniów klas VII Szkoły Podstawowej w Bielanach wrocławskich uczestniczyło w ogólnopolskiej Nocy bibliotek ”RzeczpospoCzyta” w zorganizowanej przez nauczycieli biblioteki i matematyki. W pierwszej kolejności młodzi ludzie podpisali kontrakt i zapoznali się z zasadami obowiązującymi na spotkaniu. Noc rozpoczęliśmy fragmentem książki Ransom Riggs „Osobliwy dom Pani Peregrine”. Kolejnym punktem programu był taniec integracyjny (belgijka), a zaraz po nim gry i zabawy przygotowane przez gimnazjalistów: zamknięty pokój „Escape Room”, czarne i białe historie, kalambury i mafia. Wszyscy członkowie zabawy znaleźli się w zupełnie innych relacjach, niż na lekcjach, stąd zadziały się magiczne rzeczy. Do godz. 23:00 zjedliśmy jeszcze pyszną pizzę, a po niej zaprosiliśmy wszystkich do kolejnej zabawy. Tym razem była to gra terenowa. I tu zaangażowanie uczniów było bardzo duże. Każda z grup miała do rozwiązania 10 zadań. Były to między innymi: dopasowanie bohaterów lektur do tytułu książki, wykreślanka z nazwiskami pisarzy, wykaligrafowanie karty katalogowej książki, mitologiczna krzyżówka, nagranie zabawnej reklamy. Zagadki były dla naszych uczniów bardzo atrakcyjne, a przy okazji chociaż w części przybliżyły naszym czetnikom, że czytanie nie musi być nudne, a może być wspaniałą zabawą, która łączy ludzi i pozwala zawiązywać nowe znajomości. Po skończonej imprezie każdy z uczestników otrzymał pamiątkową zakładkę do książki oraz słodką niespodziankę. Tego rodzaju akcje pokazują, że czytanie to powszechne zjawisko, a biblioteka to również miejsce spotkań, dobrej zabawy, wiedzy i kultury, czyli dobre miejsce dla każdego. Okazuje się, że młodzi ludzie potrafią działać zgodnie i wszyscy z uśmiechem i radością , z własnej woli i to w nocy siedzą chętnie w szkole. Z naszych obserwacji wynika, że tego rodzaju spotkania są dobrze widziane przez młodzież, która w twórczy sposób może ciekawie spędzić swój wolny czas.
 
Joanna Para
1.
DSC05975.JPG
2.
DSC05976.JPG
3.
DSC05977.JPG
4.
DSC05982.JPG
5.
DSC05986.JPG
6.
DSC05990.JPG
7.
DSC05993.JPG
8.
DSC05994.JPG
9.
DSC05995.JPG
10.
DSC05999.JPG
11.
DSC06003.JPG
12.
DSC06013.JPG
13.
DSC06015.JPG
14.
DSC06019.JPG
15.
DSC06031.JPG
 
 
 
Zmieniony ( 30.06.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2019 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.