Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Pasowanie na czytelnika Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email
Wpisał: biblioteka   
15.01.2007.

ksiazka
 

Pasowanie na czytelnika
14 grudnia 2006
>>> więcej <<<

 
Pasowanie na czytelnika UCZNIóW KLAS PIERWSZYCH

   Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika - „Rycerza książki” -weszła na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych w Gminnym Zespole Szkół w Bielanach Wrocławskich. Dnia 14.12.2006 r. na zaproszenie nauczycieli - bibliotekarzy Jadwigi Kosińskiej i Joanny Pary, uczniowie z klasy Ia i Ib wraz z wychowawcami odwiedzili bibliotekę szkolną.   Dzieci zapoznały się z zasadami pracy, rozmieszczeniem  zbiorów oraz  regulaminem biblioteki. Przeniosły się na chwilę w świat baśni, słuchając fragmentów bajek oraz  bawiąc się przy czytaniu wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.  W dalszej kolejności pierwszaki poznały zasady wypożyczania i rozmawiały o poszanowania książek i zachowaniu się w bibliotece. Wspólnie ustaliliśmy jakie życzenia mają książki w stosunku do swoich małych czytelników oraz obejrzeliśmy piękne, czyste książki i porównaliśmy je z książkami zniszczonymi przez niegrzeczne dzieci.

Następnie uczniowie złożyli książkom ślubowanie, że będą je zawsze szanować i o nie dbać,a tym samym zostali oni pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

   Na koniec nowo pasowani rycerze książki udali się do swoich klas. Mamy nadzieję, że biblioteka będzie dzieciom kojarzyła się z miejscem radosnym i bezpiecznym, które będą chętnie odwiedzać. Serdecznie zapraszamy.


 

Zmieniony ( 14.09.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.