Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Biblioteka szkolna arrow Pasowanie na czytelnika Header Pic
Kalendarz 2013/2014
Rekrutacja SP 2014/2015
Rekrutacja GIM 2014/2015

Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email
Wpisał: biblioteka
15.01.2007.

ksiazka

14 grudnia 2006

Pasowanie na czytelnika UCZNIóW KLAS PIERWSZYCH

Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika - „Rycerza książki” -weszła na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych w Gminnym Zespole Szkół w Bielanach Wrocławskich. Dnia 14.12.2006 r. na zaproszenie nauczycieli - bibliotekarzy Jadwigi Kosińskiej i Joanny Pary, uczniowie z klasy Ia i Ib wraz z wychowawcami odwiedzili bibliotekę szkolną.   Dzieci zapoznały się z zasadami pracy, rozmieszczeniem  zbiorów oraz  regulaminem biblioteki. Przeniosły się na chwilę w świat baśni, słuchając fragmentów bajek oraz  bawiąc się przy czytaniu wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.  W dalszej kolejności pierwszaki poznały zasady wypożyczania i rozmawiały o poszanowania książek i zachowaniu się w bibliotece. Wspólnie ustaliliśmy jakie życzenia mają książki w stosunku do swoich małych czytelników oraz obejrzeliśmy piękne, czyste książki i porównaliśmy je z książkami zniszczonymi przez niegrzeczne dzieci.

Następnie uczniowie złożyli książkom ślubowanie, że będą je zawsze szanować i o nie dbać,a tym samym zostali oni pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

Na koniec nowo pasowani rycerze książki udali się do swoich klas. Mamy nadzieję, że biblioteka będzie dzieciom kojarzyła się z miejscem radosnym i bezpiecznym, które będą chętnie odwiedzać. Serdecznie zapraszamy.

Zmieniony ( 14.09.2008. )