Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Tajemnicza noc w bibliotece Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Tajemnicza noc w bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
01.05.2018.
:)


Tajemnicza noc w bibliotece...
16 marca 2018
>>> więcej <<<biblioteka.jpgTajemnicza noc w biblioteceWychodząc naprzeciw potrzebom naszych czytelników, już po raz drugi podjęłyśmy się zorganizowania niecodziennego spotkania. Chciałyśmy aby nasza książnica kojarzyła się uczniom również z ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi. W piątek 16 marca 2018 roku późnym wieczorem, wrota biblioteki szkolnej przy Szkole Podstawowej im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich, otworzyły się dla 25 uczniów klas II oddziałów gimnazjalnych. Tuż po przybyciu uczniowie podpisali kontrakt i zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w czasie „Tajemniczej nocy w bibliotece”. W niecodziennej atmosferze, przy świetle latarki wzbudzając zaciekawienie słuchaczy rozpoczęliśmy od czytania fragmentu opowiadania Agathy Christie ze zbioru „Trzynaście zagadek”. Kolejnym punktem programu było uczestnictwo naszych gości w zaplanowanych grach planszowych. Wszyscy członkowie zabawy znaleźli się w zupełnie innych relacjach, niż na lekcjach, stąd zadziały się magiczne rzeczy. Byliśmy ze sobą i dla siebie, dobrze się bawiąc, nie krytykując się i nie oceniając z czego młodzi ludzie byli bardzo zadowoleni. Do godz. 24:00 zjedliśmy jeszcze pyszną pizzę, a po niej zaprosiliśmy wszystkich do kolejnej zabawy. Tym razem były to kalambury, a po nich bardzo ciekawa, zdaniem młodzieży, gra terenowa. I tu zaangażowanie uczniów było bardzo duże. Każda z grup miała do rozwiązania 10 zadań. Były to między innymi: dopasowanie bohaterów lektur do tytułu książki, wykreślanka z nazwiskami pisarzy, wykaligrafowanie karty katalogowej książki, mitologiczna krzyżówka, nagranie zabawnej reklamy. Zajęło im to ok. 1,5 godziny a sporym utrudnieniem okazało się to, że kopert z zadaniami musieli  szukać  po ciemku, używając tylko latarek. Zagadki były dla naszych uczniów bardzo atrakcyjne, a przy okazji chociaż w części przybliżyły naszym czetnikom, że czytanie nie musi być nudne, a może być wspaniałą zabawą, która łączy ludzi i pozwala zawiązywać nowe znajomości. Po skończonej imprezie każdy z uczestników otrzymał pamiątkową zakładkę do książki oraz słodką niespodziankę. Tego rodzaju akcje pokazują, że czytanie to powszechne zjawisko, a biblioteka to również miejsce spotkań, dobrej zabawy, wiedzy i kultury, czyli dobre miejsce dla każdego. Okazuje się, że młodzi ludzie potrafią działać zgodnie i wszyscy z uśmiechem i radością , z własnej woli i to w nocy siedzą chętnie w szkole. Z naszych obserwacji wynika, że tego rodzaju spotkania są dobrze widziane przez młodzież, która w twórczy sposób może ciekawie spędzić swój wolny czas.
 
Joanna Para
1.
DSC04319.JPG
2.
DSC04341.JPG
3.
DSC04342.JPG
4.
DSC04343.JPG
5.
DSC04344.JPG
6.
DSC04345.JPG
7.
DSC04348.JPG
8.
DSC04354.JPG
9.
DSC04358.JPG
10.
DSC04359.JPG
11.
DSC04360.JPG
12.
DSC04363.JPG
13.
noc.JPG

Zmieniony ( 02.05.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.