Ogólnopolski sukces naszych uczniów Ekolog - Poeta i Ekolog - Plastyk PDF Drukuj Email
24.04.2018.

prace

SP
Ogólnopolski sukces naszych uczniów
Ekolog - Poeta  i  Ekolog - Plastyk

23 marca 2018

OGÓLNOPOLSKI SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Już od kilku lat uczniowie Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Bielanach Wr. biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Gryfowie Śląskim. Celem konkursu jest rozbudzenie inwencji twórczej dzieci i młodzieży oraz promowanie ich uzdolnień. Temat ma zwrócić uwagę młodych ludzi na piękno przyrody i niepowtarzalność miejsc w najbliższej okolicy.
  Uczniowie mogli zaprezentować swoje prace w dwóch kategoriach: poetyckiej „Ekolog – Poeta” oraz plastycznej „Ekolog – Plastyk”.
  Szkolna komisja konkursowa oceniła kilkanaście prac literackich i plastycznych związanych z tematem „Zwierzęta chronione”. Zadanie było bardzo trudne, ponieważ do etapu ogólnopolskiego można było zakwalifikować tylko pięć prac w każdej kategorii. Jury zwracało uwagę na walory artystyczne, inwencję twórczą, oryginalność treści i ujęcia tematu oraz trud włożony w samodzielne tworzenie.
  Naszą szkołę ostatecznie reprezentowały wiersze autorstwa: Zuzanny Pietrzok, Niny Lipskiej, Michaliny Hołowacz, Piotra Żurawia i Gabrieli Gumny oraz prace plastyczne: Jakuba Sroki, Jana Mączyńskiego, Gabrieli Matczak, Alicji Roztockiej, Piotra Bieńkowskiego i  Aleksandra Skorupskiego.
  23.03.2018 r. organizator ogłosił wyniki konkursu. Komisja konkursowa doceniała prace uczniów naszej szkoły i możemy cieszyć się ich ogólnopolskim sukcesem:

EKOLOG - POETA:
I miejsce: Zuzanna Pietrzok kl. VI c
wyróżnienie: Nina Lipska kl. VI b

121_zuzanna_pietrzok_1_miejsce.jpg
122_nina_lipska_wyroznienie.jpg

EKOLOG - PLASTYK:
I miejsce: Gabriela Matczak kl. VII b
wyróżnienia: Alicja Roztocka kl. VI c oraz Piotr Bieńkowski kl. VII b.

:)

121_gabriela_matczak_7b_1_miejsce.JPG
122_alicja_oztocka_6c_wyroznienie.JPG
123_piotr_bienkowski_7b_wyroznienie.JPG

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów oraz wielu inspiracji twórczych.

Katarzyna Mielcarek
Marzena Kozyra - Miazga

Zmieniony ( 25.04.2018. )