KOSiR - testy kwalifikacyjne do Akademii Piłkarskiej PDF Drukuj Email

KOSiR ZAPRASZA
na testy kwalifikacyjne do Akademii Piłkarskiej Gminy Kobierzyce

logo_kosir_strona

KOSiR - autorski program...

Akademia Piłkarska Gminy Kobierzyce są to nowe, nieodpłatne zajęcia treningowe oparte na autorskim programie szkoleniowym Polskiego Związku Piłki Nożnej!
  Zapraszamy dzieci do udziału w testach kwalifikujących do Akademii Piłkarskiej Gminy Kobierzyce, które odbędą się w hali sportowo-widowiskowej 25 marca w godz. 11:00-17:00.
  W ramach Akademii Piłkarskiej Gminy Kobierzyce, działającej przez Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Dolnośląskim Związkiem Piłki  Nożnej zostaną powołane 2 grupy szkoleniowe piłki nożnej w kategoriach dziecięcych:

– ŻAK (roczniki urodzenia 2009 i młodsi oraz dziewczynki 2007 i młodsze)- 16 miejsc
– ORLIK (roczniki urodzenia 2007 i młodsi oraz dziewczynki 2005 i młodsze )- 16 miejsc

Akademia Piłkarska Gminy Kobierzyce jest nowym projektem Gminy Kobierzyce realizowanym przy współpracy z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej.   Akademia ma być miejscem dodatkowego, nieodpłatnego szkolenia dzieci. Ma wspierać kluby, a nie z nimi rywalizować, a także angażować środowisko do jednolitego szkolenia najmłodszych piłkarek i piłkarzy.
  Nabór do grup szkoleniowych będzie otwarty dla wszystkich dzieci w/w wieku z terenu Gminy Kobierzyce i odbędzie się w formie Dnia Testów do Akademii Piłkarskiej Gminy Kobierzyce w terminie 25.03.2018 r. w godz. 11.00-17.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Kobierzycach.
  Podczas wydarzenia zostaną przeprowadzone przez przedstawicieli kadr trenerskich DZPN oraz KOSiR testy sprawności fizycznej na podstawie których dzieci uzyskujące najlepsze wyniki otrzymają kwalifikację do Akademii Piłkarskiej Gminy Kobierzyce.
  Dzieci będą mogły sprawdzić swoje umiejętności w zabawach piłkarskich takich jak:

• * zwroty z piłką
  • * bieg bez piłki
  • * drybling
  • * żonglerka nogą
  • * gra kontrolna (mecz)

Cele Akademii Piłkarskiej Gminy Kobierzyce :

• – rozwijanie oraz szerzenie pasji sportowych wśród dzieci;
  • – zabawa połączona z rozwojem zdolności piłkarskich zgodna z obowiązującymi zasadami Fair Play;
  • – współpraca z lokalnymi klubami sportowymi, Dolnośląskim oraz Polskim Związkiem Piłki Nożnej;
  • – korzystanie z dobrych praktyk szkoleniowych opracowanych przez Dolnośląski i Polski Związek Piłki Nożnej;
  • – indywidualne podejście do każdego zawodnika;
  • – wszechstronne i jednolite szkolenie (fizyczne, mentalne, ruchowe, koordynacyjne, szybkościowe);
  • – doskonalenie gry zespołowej (kształtowanie i doskonalenie jednostki tworzącej zespół);
  • – pierwsza weryfikacja umiejętności piłkarskich.

Tomasz Legodziński
Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji

Zmieniony ( 16.03.2018. )